Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógépemben most cseréltem...

Számítógépemben most cseréltem hdd merevlemezt, viszont hibaüzenet fogadott. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Volt egy 80 gb hdd-m amit lecseréltem egy wd blue 1 tb winyóra. Ez eddig okés, amíg ezt az üzenetet kaptam: Reboot and Select proper Boot device Instert Boot Media in selected Boot device and press a key. Próbáltam utána nézni és a biosba nézelődtem, hogy hol a probléma forrása, de minden normálisnak tűnt...

2019. jan. 4. 14:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A rendszer hol van?
2019. jan. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hogy érted pontosabban? 2 hdd van a gépbe. Egy 300 gb és egy 1 tb lenne. A fontos adatok a 300 gb-os merevlemezen vannak
2019. jan. 4. 14:32
 3/18 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy egyetlen HDD volt a gépben, azon volt a rendszer, aztán azt lecserélted anélkül, hogy leklónoztad volna a rendszert és most csodálkozol, hogy nem indul?


Nem értem, hogy aki nem tud úszni, az miért ugrik bele a tengerbe?!

2019. jan. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Rosszul értelmezed. Én fogalmazhattam rosszul. Alapból volt 2 hdd a gépemben. Az egyik 300 gb (ezen van a rendszer) és volt még mellette egy 80 gb hdd is. Az utóbbit cseréltem le. Minek a klónozás, ha egy üres meghajtót szedtem ki?
2019. jan. 4. 14:39
 5/18 anonim ***** válasza:
Gondolom a telepítés idején is rá volt dugva mind a két HDD. A gond valószínűleg az lesz, hogy a Windows a 80GB-os, általad üresnek hitt HDD-re pakolta a boothoz szükséges fájlokat, magát a rendszer viszont az elsődleges cuccra. Na most ezt tudtommal csak újratelepítéssel lehet megoldani, és a probléma elkerülése végett csak az a HDD legyen rádugva amelyikre teszed a rendszert, ha már rajta van, akkor dugd be a másikat is.
2019. jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 P.O.C. ***** válasza:
# 5: Nem kell feltétlenül újratelepíteni. Parancsosból is megoldható, csak be kell boot -olni telepítőlemezről. Kérdés milyen rendszer ez.
2019. jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Most volt nemrég újratelepítve a gép, de a leírtak alapján meg kell ismételni. Telepítőlemezem viszont nincsen. Egy 64 bites win 7 van telepítve
2019. jan. 4. 15:01
 8/18 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a boot sorend nem jó és az 1 terrásról akar bootolni.
2019. jan. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Sorrendeket próbáltam állítani, az eredmény nem változott. Ha a 80 gb hdd vissza kerül, akkor a gép ismét bekapcsol. Ha mind a 3 winyót berakom, akkor pedig az 1 terrásat nem észleli, viszont a gép bekapcsol normálisan
2019. jan. 4. 15:22
 10/18 anonim ***** válasza:

"Sorrendeket próbáltam állítani, az eredmény nem változott."


- Mert nem ez a probléma


"Ha a 80 gb hdd vissza kerül, akkor a gép ismét bekapcsol."


- Ebből látszik, hogy azon vannak a bootfájlok...


"Ha mind a 3 winyót berakom, akkor pedig az 1 terrásat nem észleli, viszont a gép bekapcsol normálisan"


- Észleli csak lemezkezelőben betűjelet kell neki adni de lehet hogy partícionálva és formázva sincs még. Ha új akkor nincs.



Ha nincs telepítőlemezed akkor pendrive-ra is készíthetsz egyet vagy használod 3 vinyóval amíg segítséget kapsz a probléma megoldására.

Ámbár nem fog a világ összedőlni ha mindhárom vinyó bent van, de ha így használod akkor arra vigyázz, hogy ne formázd le a 80 GB-osat.

2019. jan. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!