Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen monitort ajánlotok?

Milyen monitort ajánlotok?

Figyelt kérdés

Egy 2009-es cikket sikerült csak találnom ami részletesebben foglalkozott a monitor panelek vizsgálatával, így mélyebben nem mentem bele, meg kicsit érthetetlen is volt.


Személyes véleményekre van szükségem, hogy ki milyen monitort ajánl.

Elsősorban gamingre, másodsorban filmnézésre használom a gépet.

Nem tudom eldönteni, hogy a TN+film panel jobb vagy rosszabb mint a sima TN? IPS monitorom van amivel teljesen megvagyok elégedve, de az nvidia kinyilatkozásam, melyben azt ígérték, hogy a jan. 15-étől jövő driver frissítés támogattatni fogja az 1xxx/2xxx-es videókártyákkal a freesyncet teljesen felvillanyozott és azonnal szeretnék - még mielőtt felmennek az árak - egy magasképfrissítésű freesync-es monitort beszerezni.

Tehát ami alap az a magas képfrissítés (min. 100hz).


Pixel sürűség

Jelenleg egy 34"-os 2560x1080p-s monitort használok.

81.72 PPI a (sven.de/dpi oldal szerint).

Ez is már sok embernél kiverheti a biztosítékot. Lehet én megszoktam de engem nem különösebben zavar viszont ennél lejjebb már nem adnám.

Szóval ha 16:9 és fullhd akkor 27" - 81.59 PPI esetleg 24" -91,79. Látható, hogy az utóbbi esetében azért már jóval jobb a pixelsűrűség, a méret kárára.. Szerintetek mennyivel lesz szembetűnőbb a jobb pixelsűrűség?


Panel

Amit korábban említettem ezügyben egyáltalán nincs semmi tudásom, és nem is az elmélet sokkal inkább a gyakorlat érdekel. Olyan emberek véleménye érdekel akinek már volt mindkettő, esetleg mindhárom (ha a VA is szóba kerül).

Bár utóbbiról olyan durva dolgokat olvastam, hogy azt inkább nem veszem számításba

"Ez a VA paneles monitor egy siralom, homályos pixeles kép, egy IPS-es monitort akartam lecserélni de megbántam. A VA panel pixelen belüli színek elrendezése miatt még egy sima betűt is hibásan, pixelesen jelenit meg."

Mert IPS-ben nem igazán találtam fhd, 100hz+, freesynces, 27"-es monitort.


Képméret, felbontás...

Fhd-nál max 27". Ha nagyobb felbontás, akkor meg min. 32". Tartok attól, hogy a legtöbb program fhd-ra van optimalizálva (tapasztalat) és nem optimalizálják jól a mesterséges belenagyítást.


Freesync vs freesync 2

Hmmm..?



2019. jan. 13. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Hosszú írás, de legalább alaposan leírtad az igényeid.

TN+ valamivel jobb mint a sima de még így is elmarad a VA/IPS panelek színhűségétől, betekintési szögétől.

"Szerintetek mennyivel lesz szembetűnőbb a jobb pixelsűrűség?"

Ezt már ember válogatja, valakinek feltűnő valakinek nem.

De mivel 21:9-es monitorról van szó nem fog gondot okozni a 34".

Panel:

Sok évig volt TN paneles, de a jobbak közül, utána váltottam IPS-re és TV-ből pedig VA paneles van.

TN panelesekre jellemző a rossz betekintési szög leginkább, és a kicsit fakó színek.

IPS-re a szürkés fekete, VA-ra az sötétebb fekete de kicsit érzékenyebb a gyorsabb mozgásokra.(több elmosódás mint IPS esetén, lassabb válaszidő)

De általánosítani nem teljesen érdemes, mivel ezek a technológiák is fejlődnek illetve sok esetben 2 azonos technológiát használó panel is rendelkezhet más tulajdonságokkal.

Részemről IPS, de igazából ez is szubjektív.

"Képméret, felbontás..."

De ez összefügg a képaránnyal is hisz nem mindegy hogy 21:9 vagy 16:9, az egyikben a 22" még jó a másikban meg már kicsi.Így 21:9-ben eleve ajánlott nagyobb képátlóval rendelkezőt venni, és ott bátran kijelenthető hogy a 27" a minimum.Az alkalmazások többségének nem okoz gondot a 21:9, legalábbis a mai appok-ra biztosan optimalizálva van a régebbiek esetén már előjöhet hogy nem támogatott a képarány.

FreeSync 2 nyilván jobb, de az csak AMD VGA-val működik egyelőre így inkább a sima mert univerzálisabb.(10-es és 20-as nVidia-val is használható, nyilván a támogatottabb monitorokat)

LG 34UC79G-B úgy látom meg is felelne, de keretet nem írtál.

2019. jan. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Nem tudom eldönteni, hogy a TN+film panel jobb vagy rosszabb mint a sima TN?"

Egyformán vacak mindkettő.


"Tehát ami alap az a magas képfrissítés (min. 100hz)."

Nem veszed észre igazán a különbséget!


Amúgy IPS panel után ne akarj TN-t venni, mert meg fogsz őrülni a színektől és a betekintési szögtől.

2019. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Max 100k.

Jelenleg egy LG 34 um 58-p monitorom van, ami abból a szempontból érdekes, hogy állítólag van benne freesync, viszont én sehol nem találom a menüben.


Arra gondoltam, hogy visszaviszem, arra a problémára hivatkozva, hogy nem tudom kihasználni a freesyncet. Visszakapom az árát (anno 100k-ért vásároltam), és abból veszek egy normális freesynces monitort. Butaság szerinted?


[link]

2019. jan. 13. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!