Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lassú merevlemez okozhat...

Lassú merevlemez okozhat efféle problémákat?

Figyelt kérdés

Az eddigi gépeim mind olyan pc-k voltak amiket egyben vettünk ( 2 db ) meg volt még két notebookunk. De mindegyiknél, XP-től Win10-ig megvolt ugyan az a hiba, minél többet használtuk, minél régebben volt újratelepítve annál jobban fagytak, lassultak. 3 hónapnál egyik gépen sem bírta a rendszer tovább. Ugyan ez a jelenlegi notebookomnál is előjött, amit meguntam és vettem bele egy ssd-t. Tegnap volt egy hónapja hogy megvettem és a rendszer ugyan olyan stabil és fürge mint mikor feltelepítettem, A boot idő szinte ugyan annyi minden bekapcsoláskor ( max 3-4 másodperc eltérések vannak ) . Mikor hdd-t használtam, egy hónap után már bőven 5 perc felett volt még a windows betöltött.


A jelenlegi notebookomban egy ST1000LM035-1RK172 hdd volt gyárilag.



2019. jan. 13. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Merevlemez töredezik, bár van autómatikus töredezettség mentesítője Vista -tól, de sajnos ezse oldja meg pl. méretes temp könyvtárak töredezettségét...

Az SSD -n nincs szükség töredezettség mentesítésre, mivel nem gond neki, ha más-más memória címen folytatódnak a fájlok.

Míg HDD -nél, sok fejpozicionálással járt ugyan ez, így bár csak a másodperc tört része, de ha 10 ezerszer kell elvégezni, az már közel fél perc is lehet.

2019. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen. Persze ha a windowst normálisan használod merevlemezzel évekig is megy. Nekem is így volt anno 5 évig egy gépen meloztam és tökéletes volt.
2019. jan. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De épp ezaz hogy mindig ugyan úgy használom, és nem akarom elkiabálni, de mióta ssd-m van abszolut nem fagy, és már egy hónapos rajta a win, hdd-nél meg ilyenkor már 5 perc fölött volt bőven a boot idő
2019. jan. 13. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!