Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3TB merevlemez particionálása...

Puritan kérdése:

3TB merevlemez particionálása egy vagy több darabba?

Figyelt kérdés

Adott egy elég öregecske asztali gép. Asus p5k alaplap Xeon 5450-el, 6gb ddr2-vel.

Win7 64bit fut rajta, egy tiszta új 120GB-os SSD-ről. Az SSD-n csak a rendszer van, és nem is lesz rajta más.

Ebbe a gépbe tennék egy új, 3, vagy 4TB-os HDD-t, tisztán adattárolásra, amin operációs rendszer nem lesz.


Kéredésem, hogy ezt a merevlemezt egybe érdemes hagyni, vagy több partícióra célszerű felosztani? Mekkorára, és miért?


Mellé még talán beleteszem az egyik régebbi HDD-t egy 500GB-os Samsungot, ami egy darabban van.



2019. jan. 10. 09:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam partícionálni. Ez régen volt szokás. Partíciók helyett mappákba rakod és kész. Ha meg tönkremegy a vinyó akkor megint mindegy hány partíció volt, mindent buktál...
2019. jan. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy neked kényelmes. Nincs igazán erre recept. Ha akarod szedd szét, ha akarod hagyd egybe.

Én a saját 2 terás HDD-meg kettészedtem, de csak azért, mert az egyik partíciót ext4-re formáztam a Linuxnak a másikat meg NTFS-re a windowsnak.

2019. jan. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Csak akkor érdemes partícionálni ha más lesz a fájlrendszer.
2019. jan. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%

Az a helyzettől függ. Én azért szoktam partíciókat használni, hogy logikusan elválasszam egymástól az adatokat. Pl van külön partíció a filmekre, a zenékre a dokumentumokra.


Ez nekem annyiból kényelmesebb, hogy könnyebben megtalálom a dolgokat, de ez abszolút izlés kérdése.

2019. jan. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha az oprendszer SSD-n van, akkor felesleges több partíciót csinálni.
2019. jan. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
4#: A mutatvány ott bukik, ha nem jól méred fel a partíciók méretét az elején és már nem tudod hova tenni a filmeket, a zenepartíciódon meg ott van a sok hely :))
2019. jan. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A logikus elválasztásra találták ki a mappákat...
2019. jan. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%

"A logikus elválasztásra találták ki a mappákat..."


és a partíciókat.

2019. jan. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én kettészedném, technikai okok miatt (NTFS-re próbáld meg egyben formázni).
2019. jan. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

igen, csak mint leírtam, amíg a mappa mérete dinamikusan változik, addig a partícióé kötött. És a probléma ott kezdődik ha nincs hely az egyiken, de a másikon igen.

Mappák esetén ez sosem fordul elő.

2019. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!