Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1. AMD FX-8350-nek mennyi az...

1. AMD FX-8350-nek mennyi az üzmi hőmérséklete terhelve és üresjáratban? 2. Normális e ha nem húzom a biosban a CPU-t akkor én érzésem szerint kínlódik és nagyon melegszik úgy a videókértya hőmérsékletét szokta hozni 72-75 Celsius

Figyelt kérdés

Tudom hogy az FX széria "rdiátor" gúny névre hallgat,de sok fórumon olvasom hogy alapjáraton35-40 Celsius között van a CPU herhelve sem megy 60 Celsius fölé.Amit nekem lehetetlen elérni három ventillátorral is csutkára járatva is (akasa ak-fn059) a vízhűtéssel bele értve mert a gyári venti rohadtul hangos volt.Asrock 970 Pro3 R2.0 alaplapom van a biosban úgy tudom húzni hogy ki választom a megfelelő százalékot 5% 4200MHz (itt a legjobb mind úgy mond),10% 4400 MHz (itt terhelésnél kék halált kap) 15% kék halál egyből mikor a rendszer kezd felálni..az alaplap minden esetben ha húzom ha nem akkor sem megy 35 Celsius fölé. Ha húzom aa CPU-t akkor alapjárati hőmérséklet mx 48 Celsius terhelve 66-69 Celsius ha meg nem húzom akkor 50-55 fok alapjáraton terhelve 72-75.


előre is köszönöm a válaszokat



2019. jan. 17. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Asrock 970-nel miért próbálod húzni? Az a chipset csak az alap, OC nélküli használathoz való, ha OC-zni akarsz, akkor 990FX chipsetesre cseréld le.
2019. jan. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pont ez az bírom kicsit tuningolni de akkor jó minden hanem akkor az alábbi tüneteket produkálja amit írtam.Végül is nem akarom húzni de ha egyszerűen így nem hevül fel.
2019. jan. 17. 09:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Figyej csak a haveromnak most cseréltem le a néhány éves FX8370-es gépét Am4-re és amikor kivettük a lapot a gépházból nem akartunk hinni a szemünknek hogy megégett a processzor körüli nyák a forróságtól. Utoljára több mint 10 évvel ezelőtt láttam ilyet a Prescottos pénégyeknél. Szóval ez sajnos ilyen, forrósodik. Azt hiszem az olyan 75c körüli hőmérséklet ezeknél általános terhelésnél de alapjáraton is ha a multitasking "elfelejt“ bezárni egy alkalmazást miután kiléptünk belőle.
2019. ápr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!