Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptop optimális...

Milyen laptop optimális netezésre?

Figyelt kérdés

Streamet nézni és full HD videókat (a laptop képes lenne rá) akkor elég egy mezei integrált vga-val ellátott laptop vagy inkabb már olyat nézegessek amiben van valami dedikált?

Szüleimnek lesz játszani kb soha sem fognak rajta de ha veszek (130-150 körül) akkor már ki maxolom a lehetőségeket ebben a keretben. Ja és a Ryzenek mennyire melegednek a laposokban? Paszív hűtésest szabad venni? (állandóan az asztalon vagy az apám hasán van)



2019. jan. 17. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Felesleges külön videókártya, és felesleges 130-150 ezret kiadni rá. Egy ventilátor nélküli nagyon alacsony fogyasztású processzor integrált grafikával megfelelő erre a célra.
2019. jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha csak erre kell, akkor 100 körül már kapsz i-szériás gépet, SSD-vel - utóbbira szerintem érdemes odafigyelni, mert egyrészt sokkal gyorsabb, mint a HDD, másrészt nem kell aggódni, hogy a mozgástól a HDD-fej összekarcolja a lemezt. Ha N-szériás procival vennéd, akkor meg mindenképpen figyelj oda, hogy négymagos verziót vegyél. A WIN10 (gondolom az megy rá) sokkal jobban ki tudja használni a négy magot.
2019. jan. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Amennyiben tényleg nem terveznek játékot, elég az integrált is.

2. A Ryzen egyáltalán nem melegszik jobban, mint egy hasonló Intel

3. A passzív hűtésesekben általában gyengébb hardver van, ezért nem ajánlom.


Ha veszel ilyesmi laptopot, legalább egy 8. generációs i3 vagy egy Ryzen 3 legyen benne, ezeket az A6, meg Celeron fosokat inkább hanyagold, mert még internetezésre is kevesek. RAM-ból legalább 8GB legyen. A rendszer mindenképp SSD meghajtón legyen, hisz úgy sokkal gyorsabb lesz, adattárolásra viszont egy HDD is megfelel. A kijelző mérete relatív, hogy kinek mire van szüksége, azt döntsd el magadnak, de ilyesmi felhasználásra mindenképp matt legyen, ne fényes felületű.


Kb. ennyi a dolog.

2019. jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

-Ragaszkodnak a HDD-hez mert pakolni akarnak rá (én sem támogatom)


-i3 alá soha sem adnám ez evidens jó látni hogy más is így gondolkozik :)(természetesen 7.és 8.gen ami szóba jöhet)


-a VGA-t azért kérdeztem mert hasonló kategóriás laptopján egyik ismerősömnek szét laggolja magát a full hd videó annak ellenére hogy a panel képes a full hd-ra


-Oh és még valami ha esetleg olyat fogok ki hogy valami ingyenes op rendzser van rajta (linux stb) és fel varázsolok rá windowst akkor a drivereket támogatni fogja? (feltételezem igen)


És köszi mindenkinek :D

2019. jan. 17. 17:59
 5/6 A kérdező kommentje:
És azt elfelejtettem hogy 130-és 150 körül nincs 8 gigával szerelt. Azok 200 körül kezdődnek.
2019. jan. 17. 18:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Ennyiért nem fogsz új laptopot kapni.

2 opciód van:

1. Veszel használt üzleti laptopot, és vállalod a rizikót a korlátozott garanciával.

2. Android tabletet veszel, internetezésre tökéletes. Gyors, olcsó, és jó a felbontása is. Én kb. mindent Android tableten csinálok, kivéve a programozás, és pc játékok, de szerintem szüleidnek egyik se kell.

2019. jan. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!