Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vélemények erről a PC-ről?

Vélemények erről a PC-ről?

Figyelt kérdés

Összeállítottam egy vágó/fényelő munkaállomást, szeretném, hogy segítsetek, hogy minden passzol e egymáshoz, illetve cserélnétek e benne valamit.


Cpu: ryzen 2700x

Cpu hűtő: nzxt kraken x62

Mobo:asus prime x470 pro

Ram: corsair vengeance pro 4x16gb 3000mhz

Vga: msi armor rtx 2070


Tár:

250 gb Samsung 860 evo sata ssd - rendszer

1tb Samsung 860 evo sata ssd - szoftver

250 gb Samsung 860 evo sata ssd - cache / project fajlok

1 tb Samsung 970 evo nvme m.2 ssd - fajlok amin épp dolgozom


2x4 tb seagate barracuda pro


Ház: fractal design r6

Psu: seasonic focus plus 750 platinum



Túlhajtani jelenleg nem tervezem,a jövőben talán.


Davinci és Adobe cc használata fog dominálni.


Érdemes lenne threadripperre építkezni inkább egy tr4 lappal, meg 8x8 gb rammal?


Köszi!



2019. jan. 20. 01:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Én akkor már m.2 ssd-t raknék bele
2019. jan. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja bocs ott van látom már :)
2019. jan. 20. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De mégis minek külön ennyi SSD? Illetve ha minden cuccot SSD-t tárolnál, minek még HDD is?

Ezen kívül nekem ránézésre arányos összeállításnak tűnik. Mivel ebben a felhasználási területben én nem vagyok túlzottan jártas, nem szeretnék tippet adni, mennyire lenne jobb a TR4. De az tuti, hogy mind a processzorok, mind az alaplapok jóval többe kerülnek ott.

2019. jan. 20. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

4x16gb t valószínűleg problémás lesz 3000mhz ig feltolni, rengeteg rémtörténetet lehet hallani erről(8x8 threadripper alatt is, oda 4, ryzen alá pedig többnyire 2 sticket javasolnak ha biztosra akarsz menni - működni persze működni fog, csak közel sem biztos hogy 3000mhz en).


#3

Leírta miért. Nagy felbontású (felteszem raw) anyaggal dolgozik aminek rengeteg hely kell, és hogy normálisan tudjon haladni munka alatt az SSD n vannak a fájlok, utána pedig hdd n. Mindenki mindenhol így csinálja mert így praktikus, alkalom adtán nagyon könnyen át tud ugrani egy másik rendszerre szöszölés nélkül. Többnyire árban is jobban megéri, de ezen a szinten már nem az a ~70 ezer forint a döntő ok általában.

2019. jan. 20. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi! High bitrate anyaggal dolgozok a legtöbb esetben: prores / néha raw / ritkábban h264-5. Minden olyan fajlhoz jól jön a külön ssd, amin írás/olvasás történik munka közben, így nem szöszöl a rendszer, ha pl épp betölti az anyagot és közben már cache-elne valamit stb.

Hdd pedig archiválni. Backup pedig ezen kívül külső megoldás.



Erről a 4x16 3000 ram paráról tudsz mondani pár szót, h miért ez a helyzet?

2019. jan. 20. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!