Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A jövő folyamán elfognak...

A jövő folyamán elfognak fogyni a 2/4 magos CPU-k?

Figyelt kérdés

- Tehát arra gondolok, hogy egyre inkább szűkség lesz több mag/több szállal rendelkező CPU-ra?

( Nyár folyamán szeretnék venni Ryzen CPU-t de úgy láttam a Ryzen 3 1200/R3 2200G egyre inkább elfog fogyni, amiért érdemes lesz-e várni az új Ryzen CPU-ra a 3*** szériára?


* - Mondanom sem kell játékra,multimédiára kellene - de a lényeg hogy időt álló CPU legyen (~3-4 év)

* - Ha számit a dolog, nem FULLHD-ra kellene feltétlen, hanem bőven elég lenne (nekem) 900p-ben is játszani..



2019. febr. 8. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Játékokhoz biztos elavul egy idő után a 2/4 mag, mert a fejlesztők ki fogják aknázni a több magban lévő lehetőségeket. De egy irodai PCbe nem kell 2 magnál több, így ezeknek a prociknak is lesz piaca. Ha játékra időtálló procit keresel érdemes minél jobbat venni, ha mostanában jön az új generáció és nem sürgős, én megvárnám. De ha most azonnal akarsz játszani, vedd meg a mostani legjobbat amit tudsz.
2019. febr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rá érek nyárig, addig elvagyok a régi játékokkal.

De mindenképpen, nem akarok csalódni.

Ryzen 5 1600/R5 2600 jelenleg a legjobb ár/értékarány szempontból nem?

2019. febr. 8. 10:13
 3/3 anonim ***** válasza:
A legtöbb szoftvert úgy programozzák, hogy minél több szálat legyen képes használni, de ez nem olyan egyszerű feladat. Mai játékok 4-6 szálra vannak optimalizálva, hiába raksz bele 12 szálon dolgozó CPU-t semmit nem gyorsul, az egy szálon leadott teljesítmény a gyors CACHE többet számít.
2019. febr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!