Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Merevlemez leválasztása...

A Merevlemez leválasztása hatásos?

Figyelt kérdés

Ha egy meghajtóra szeretnék biztonsági mentéseket készíteni több dologról (Rendszer, Képek, Videók, ilyesmik) de az a HDD nem egy külső hanem egy belső HDD, megoldható-e anélkül hogy eltávolítsam fizikailag a számítógépből, és pénzt költeni adaptere, hogy külsőként használhassam?

Ezalatt a Lemezkezelőben való levaálasztást értem, valóban leválasztja, és egy esetleges vírustámadás vagy hasonló esetén a fertőzés nem képes oda is bejutni vagy mindenképpen fizikailag távolítsam el? Röviden mennyire biztonságos a Merevlemez-leválasztás?



#biztonság #HDD #merevlemez #leválasztás #Merevlemez-Kezelő #Biztpnsági mentés
2019. febr. 10. 22:32
 1/6 A kérdező kommentje:

Elnézést, kicsit kapkodtam és lehet érthetetlen.

Szóval vírusfertőzés szempontjából, elég biztonságot nyújt ha leválasztom a HDD-t teljesen távolítsam el?

2019. febr. 10. 22:34
 2/6 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=pgNfpX4Yln8

Ha nem értesz valamit a videóban, kérdezz nyugodtan


Ez egy alap windows beépített funkció, amivel teljesen írásvédetté tudsz tenni partíciókat vagy egész merevlemezeket.

2019. febr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyébként a saját tapasztalataim szerint, ha tudatos/óvatos felhasználó beszélünk, akkor nagyobb valószínűséggel veszhetnek el az adatai szimplán a hardver fizikai meghibásodása miatt, sem mint valami vírus fertőzés által.

Ebben is segítséget nyújt a windows egy ingyenes beépített szolgáltatással:

[link]

2019. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*felhasználóról :]
2019. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, valóban nem jellemző a vírus, velem sem esett még meg eddig de sajnos én pont a napokban kaptam be egyet és a fajljaim egy része elveszett, így úgy gondoltam jobb ha az egyik meghajtó beadja a derekát és a fontos adatokat oda is lementeném. Csak ugye ennek nem szabad a géphez kapcsolódnia különben ha mégegyszer történne ilyen semmit sem érne, mert oda is eljutna a vírus. Ebből kifolyólag jött a kérdés, hogy elég e Lemez-Kezelőben leválasztani, megvédi-e.
2019. febr. 11. 17:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Szívesen :]

Nem bíznám arra a dolgot a helyedben.


Figyelmezteti a programokat, hogy el lesz távolítva az eszköz, fejezzenek be minden kommunikációt és fájl másolást.

Nem hiszem, hogy kifejezetten bármiféle védettséget adna neki

2019. febr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!