Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógépem ki-be kapcsol mi...

Számítógépem ki-be kapcsol mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Bekapcsoláskor kb 1 mp-ig megy majd kikapcsol és magától újraindul de akkor is csak 1 másodpercig működik a pc és a ventillátorok is.

Ezt adig folytatja míg ki nem húzom a konnektorból!


Ez lehet tápegység, alaplap vagy videókártya hiba?



2019. febr. 11. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Hangszóró van belül? A hangkódok segíthetnek a hiba megállapításában. Esetleg Debug LED-sor van az alaplapon? Az a POST-folyamatot (Power On Self Test) mutatja meg neked úgy, hogy minden egyes LED mellé oda van írva a komponens neve (CPU/GPU/RAM stb.). Amelyiknél világítva marad, azzal a komponenssel van a probléma. Normál esetben csak fel kell villannia az összesnek és folytatódnia kell a bekapcsolásnak. Esetleg megpróbálhatod egyesével tesztelni, kiszedni, áthelyezni más foglalatba a RAM-ot, válthatsz IGP-re ideiglenesen ha van külön videókártyád, csatlakozókat ellenőrizheted belül (ATX_12V a proci körül, 24pin alaplap tápcsatlakozó, venticsatlakozók, tárolók/optikai meghajtók tápcsatlakozása/adatkábelének csatlakozása), ha pedig van rá módod, akár procicsere ideiglenesen. Ha nincs semmi, ami jelezheti neked a POST folyamat eredményét, akkor eléggé pepecselős lesz a hibakeresés, ezért kezdtem az elejétől.


A POST folyamat röviden szólva egy, a boot-olás során lefuttatott gyorsellenőrzés, ami a hardvereket ellenőrzi.

2019. febr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Robivosi ***** válasza:

Elsőre táp lehet a gond, vagy proci. Másodiknak alaplap.

A többiről nem beszélek, mert hangjelzést kellene kapnod a hiba jellegéről.

2019. febr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez volt és már elvitte haza egy informatikus haverom és napokig tesztelte elölről hátulról, míg kiderült, hogy a házamban több fázis és több áramkör van és csak átdugtam egy másik konnektorba és azóta semmi.

Valamiért ingadozik a feszültség az egyik hálózatunkban.

Hülyén hangzik, de tényleg ennyi volt.

2019. febr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hangjelzéssel nem tudok mit kezdeni mert ahogy írtam 1 másodpercre kapcsol be majd ki.

Egy ismerősöm kivette belőle a videókértyát de a jelenség maradt.


A hiba úgy jelentkezett, hogy a bekapcsolt számítógépnél a villanyóra kismegszakítója kioldott egy nagyobb áramfelvételű fogyasztó miatt, ezután az áramszünet óta van ez a jelenség.

2019. febr. 11. 19:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Másik tápegységgel nem tudnád megpróbálni? Lehet az a probléma, viszont ki tudja mit kapott az áramszünet alatt a gép és ki tudja mi hibásodott meg. Nem villámcsapás, de én saját tapasztalatból nem igazán tudok megbízni az áramhálózatban.
2019. febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos a másik tápegységem nem kompatibilis ezzel a géppel. Egyébként túlfeszültség védelemmel ellátott hosszabítóról ment a gép és máskor is volt áramszünet de ez most "betalált"

Elviszem egy szervízbe, bár tudom, hogy keményen megkopasztanak de sajnos nincs informatikus ismerősöm.

2019. febr. 11. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!