Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen 2700X-es gyári proci...

Ryzen 2700X-es gyári proci hűtő probléma? Többi lent.

Figyelt kérdés
Az normális Ryzen 2700X-es gyári proci hűtőnél, hogy zúg mint állat? Csak netezek és torrentezek és vannak elég sűrűn időszakok, hogy elkezd tombolni. A CPU hőmérséklete 38-45fok között mozog. A cooler fordulatszáma is magától megnő akkor 2200-ról 2800-ra.
2019. febr. 28. 00:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálam, állíts be saját fan profilt a biosban.


Nekem így van jelenleg:

20C° 25%

30C° 35%

40C° 40%

50C° 50%

70C° 100%


Esetleg ha van "silent" előre beállított profil azt is kipróbálhatod, bár nekem azzal is csinálta néha.


A jelenség neve Ryzen temperature spike, simán ugrik pár mp-re 10 fokot. A hűtő kb 50%-tól kezd el hangosodni, és idle vagy low terhelés alatt átlépi nálad jelenleg a spike-ok miatt. Nekem ugye csak 50foktól van 50%, így nem hangosodik, csak ha tényleg dolgozok rajta.


Amúgy ha kikapcsolod a core performance boost-ot, akkor hűvösebb lesz, de 10-15%-al gyengébb, amit nem feltétlen veszel észre, mert eleve nagyon erős a proci.

2019. febr. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!