Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miben különbözik egy Ryzen...

Miben különbözik egy Ryzen threadripper 1900X egy alap 8 magos ryzen-től?

Figyelt kérdés

Pl egy Ryzen 7 1700X-től tudom órajelben különbözik mert 0.3 mhz-vel magasabb órajelen megy az 1900X! De miért Threadripper amikor ugyanúgy 8 mag 16 szállas? Elvileg munkában többet nyújt mint egy alap Ryzen 7. De miért? Csak azért kérdem, mert már meg vettem a procit egy rtx 2080 mellé! Sokat buktam , vagy megérte, munkában is jobb mint egy sima Ryzen 7? Vagy inkább akkor ha már meg vettem a tr4-es lapot munkára jobban megérte volna a Ryzen TR 1920X? Illetve gondolom az alap , hogy játékokban több fps-t kaptam volna! Az 1900X-et hány ghz-re tudom max felhúzni úgy , hogy ezek az alkatrészek vannak mellette:


[link]


[link]


[link]


És eleve mennyire lehetne?



2019. márc. 1. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
A rövid válasz: nem sokban. Más foglalatba való és drágább de nem nyújt közel sem annyival többet.
2019. márc. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

a TR4 platform azért jó munkára, mert több PCI-E sávot használhatsz, és quad-channel ramot. Vagyis tehetsz bele 3 videókártyát x16-os módba, ami mondjuk egy mostani flagshipnél jön ki milyen jó és még NVME SSD-knek is lesz elég sáv. Magasabbra binelt chipekből tették össze, a top 5%-ból, így jobban kéne tudnia overclockolnia.

Általánoságba az alaplap is combosabb VRM téren, ami megint csak jobb OC-t eredményezhet 8 mag esetén, de inkább a lehetséges 16/32 mag miatt fontos. Ettől függetlenel 1. generáció ZEN termékeknek az órajelei nem fognak az egekig felmenni, 4 Ghz fölé valszeg nem tudsz majd felmenni, legalábbis betonbiztos munkára való valszeg nem lesz.

Tudtommal nem támogatja jobban az ECC RAM-okat az X399, így az nem szempont.


Szóval ha a munkafolyamataid nem ram sávszélesség éhesek, vagy csak egyetlen videókártyát tervezel használni, akkor nem volt jó vétel. Persze a deszka amit vettél támogatja az 2990WX-t is, de azt azért már csak gyengéden OCznám-

2019. márc. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!