Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bios frissítés után nem indul...

Bios frissítés után nem indul RAIDben a Windows?

Figyelt kérdés

Üdv!


RAIDben volt telepítve a Windows. Csináltam egy biosfrissitest és azóta nem indul el raidben. A bootlogoig sem jut el. AHCIben meg bekekhalaloz. Van rá valamilyen mód ,hogy újra telepítés nélkül át tudjam rakni az egyikre a rendszert ami AHCI-n menne?


2019. márc. 12. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Radid mi? 0? 1?

A bios frissítés után ellenőrized a bios beállításait?

Hardveres raidről beszélünk egyáltalán?

2019. márc. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hardveres a RAID igen. Néztem a BIOST és ott is visszatettem RAIDbe illetve ellenőriztem ,hogy UEFI vagy Legacy módban akar indulni de az sem vált be.
2019. márc. 12. 11:12
 3/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg döglött a kötet. Húzd le róla az extra winyókat és próbáld meg a minimum szükségessel beindítani. Ha úgy beindul, a többit formázd le és tedd vissza, majd szinkronizáld a kötetet - ez akár egy napig is eltarthat.
2019. márc. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazából nem akarok már RAIDet többször is volt gond vele. Nem lehet valahogy AHCIbe átrakni az egyiket ,hogy ne kelljen újra rakni? Aztán megy úgy egy darabként.
2019. márc. 12. 11:32
 5/12 anonim ***** válasza:

A raidnak egészen más a lényege, nincs köze az ACHI-hoz. Uefiben is lehet raidben és raid nélkül is.

Még mindig kérdés, hogy milyen raid köteted van. Ha raid0 akkor elég macerás a helyreállítás, mert egy blokk az egyik lemezen, míg egy másik blokk a másik lemezen, ha egy kiesik akkor sérül a tömb. ha raid1 akkor jobb a helyzet, mert ha mondjuk 2 hdd-t raid1-be kötsz akkor mindkét hdd-n ugyanazok az adatok találhatóak meg, így elvileg elég 1 lemez is a sikeres induláshoz. de lehet 4 lemezzel raid0+1 is, inkább ne bonyolódjunk bele, lényeg, hogy fontos tudni, hogy milyen raid köteted van

2019. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
RAID1-Ben vannak. Összesen 2 lemezről beszélünk. Próbáltam lekötni az egyiket és simán AHCIben elindítani de úgy is hibát dob ki a Windows nem meglepő mondom gondolom.
2019. márc. 12. 12:04
 7/12 A kérdező kommentje:
*módon
2019. márc. 12. 12:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezesetben én egy live linuxal bemásznék az egyik raid lemezbe és kimenteném onnan ami kell
2019. márc. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha újra rakom a Windowst az egyik lemezen és külsőleg utána csatlakoztatom a másikat akkor hozza tudok férni a rajta maradt adatokhoz?
2019. márc. 12. 12:16
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha raid 1 volt nem kell újraraknod semmit. UEFI beállítás maradjon raid, de csak az egyik lemez legyen rajta. Ha az elsővel nem indul próbáld meg a masodikkal. Ha valamelyikkel elindul, nyert ügyed van. Akkor tegyél mellé egy új, azonos kapacitású üres lemezt és szinkronizálj rá.
2019. márc. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!