Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bekapcsolás után folyton újra...

Bekapcsolás után folyton újra indul a gép. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A hetekben lett megvéve a gepembe egy új proci, hozzá alaplap és egy RAM. Ez a kongfig:

• alaplap: asus rog strix b360-g gaming

• proci: intel i5-8400 6 mag

• crossair 1x8 gb ddr4 RAM


Nos mivel ezeken kívül minden más maradt, naivan azt gondoltam hogy ezek cseréje után, minden ugyanúgy fog menni max a Windowst újra rakom (win 8.1) meg fel teszem az alaplapi dvd-t is.


Először be is jött minden, behozta a régi Windowst csak nem látta az internetet.. na erre kaptam azt meg hogy akkor win10 kell neki és csudi jó lesz, mint régen.


Oké elkezdtem szórakozni a win10 telepítéssel csak folyamatosan előről kezdte a telepítést az első telepítés közbeni újra indítás után. Mint aki le 0-ázta magát. Ezt eljátszottam vagy 3-4x, közben egyre idegesebben. Gondoltam akkor a BIOS bootban állítok ezt azt... Igen ám de ott sikerült valamit olyan szinten elb@sszak, hogy amikor save/reset-re nyomtam elő jött a hiba, hogy újra indul, megy 3-4 mp-ig aztán újra indul és így tovább. A monitoron semmi nem történik, full fekete, a bios sem jön be, halott az egész.


Próbáltam akkor azt is hogy alaplapi gomb ki és 10 perc pihi. CMOS "reset" is meg volt jumperral de még lapos csavarhúzóval is. Előírt 5-10 mp szerint is meg 10 percig is volt hogy hagytam... De ugyanúgy nem segített. Gondoltam hogy akkor ki húzom az összes winyót meg a DVDt is az alaplapbol, de úgy sem jut előrébb.


Ha valaki azt mondaná meghalt időközben a VGA, akkor annak azt mondom hogy az nem igaz, mert mükszik máson (gtx 650)


Szóval ja, teljesen tanácstalan vagyok, félek hogy szerviz lesz belőle. De nem értem, ki lehet nyírni az alaplapot vagy más komponenseket úgy hogy elcseszem a BIOS boot beállításokat?



2019. márc. 18. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Az alaplap vagy a proci halott. Eddig is az volt, csak nagy nehezen eddig elindult. Ez sajna szerviz.
2019. márc. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#2.


Ezt kétlem, mert először minden bejött és ment rendesen. Proci max 26 fokon pörgött indításkor, de 21-26-on ingadozott. Amíg nem kezdtem el szórakozni a win10-el, win 8.1en ment minden rendesen csak internet nem volt rajta. Játékok indultak, és tudtam feljebb skálázni őket, fluidabb volt az egész, gyorsabb.

2019. márc. 18. 16:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a hdd szállt el amikor ezt csinálta.
2019. márc. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én még megpróbálnám egy olyan merevlemezzel, ami nem volt benne, amikor elszállott.


Amúgy ilyen CMOS resetes dolog nekem csak úgy sikerült, hogy kivettem az elemet egy napra, a pár perces csavarhúzós/jumperes bóhóckodás nem működött.


Újraindulgatni meg szerintem azért indulgatott újra a telepítés mert ugye amikor újraindítja a gépet már felmásolta a cuccait a merevlemezre, akkor már onnan kellene bootolni, de még mindig a pendrive van megadva elsőnek, ezért arról bootol, szóval amikor újraindul állítsd át a sorrendet vagy vedd ki a pendriveot.

2019. márc. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4.


Jaja, ezért kezdtem el a boot beállításoknál szórakozni a sorrenden és utána szállt el az egész... Ezért nem értem hogy mi lehet a gondja most. Sajnos másik merevlemezzel nem tudom megpróbálni mert nincsen még egy 4. :D erre az 1 napos gombelem kivételre én is gondoltam mint olyan, de szerintem már 10 percnek is elégnek kellene lennie. Már csal abban reménykedem hogy az alaplap rendben van és nem kell cserélni, mert az elég csöves hogy 1 hét után már kuka is... :/


Mindenesetre a szerelőnek már szóltam, de minden tippet meg fogadok meg megnézem addig, amíg még nem kerül a szerelő keze-ügyébe.

2019. márc. 18. 17:33
 6/7 anonim ***** válasza:

cseréld ki az elemet, nekem egyszer nem adott képet és az elem volt a gond.


CR2032 kell bele.

2019. márc. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát a szerelő azt mondta kiégett valami videokártya olvasó chipset vagy hasonló az alaplapban, de a szervízben egy sima BIOS reset helybe rakta az egészet csere és rá fizetés nélkül. Tanulság: ha a BIOS-ban szórakoztok és utána elszaródik valami, amit utána nem tudtok a jumperral való szöszöléssel és az alaplapi gombelemmel való ki-be pakolással meg cserebeléssel megoldani, garival vigyétek egyből vissza a cuccot ahonnan vettétek 3-4 napon belül megoldják. 10k-m bánta full feleslegesen a szerelő miatt akitől első ízben vártam volna a megoldást, ki végül semmi érdemit nem csinált.
2019. márc. 26. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!