Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi romolhatott el? (Titokzatos...

Mi romolhatott el? (Titokzatos képhiba, majd semmi kép, bővebben lent) Eddigi tippek: videokártya, monitor, alaplap, akármi más :S

Figyelt kérdés
Játszottam éppen (WoW Dungeon, bár biztosan lényegtelen), amikor először elkezdett feketén "villogni" az egész képernyő, aztán mintha megszakadt volna a kapcsolat a monitor és a gép között. Párszor még ha újraindítottam, elkezdődött a windows betöltése, de ilyen (tudom, hülyén hangzik) Mátrix-szerű neonzöld képhibák jelentek meg csíkokban, aztán a monitor kiírta, hogy "No Input Signal" és meghalt a kép... Először azt hittük, a videokártyával van a gond. Ma vettem új kártyát, betettem, semmi változás. Mi lehet a probléma? (19/L)
2010. júl. 3. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Talán a monitor kábelje... Az, hogy a no input signal megjelenik, azt jelenti, hogy a monitorod működőképes. A videókártya csere pedig azt, hogy az is működőképes. Marad a kábel... :)

Ha mégsem a kábel, akkor csak a monitorod lesz a hibás, de nem lehet túl nagy baja, egy szervízben megcsinálhatják. De előbb vegyél új kábelt, az nem drága.

2010. júl. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerintem mielőtt hardveres dologra gondolnál ellenőrizd a kábelt. De ez valószínűleg jó ha töltéskor meg ekkor akkor volt kép. Aztán jöjjenek a szoftveres lehetőségek. Fontos, hogy fennt-van e a videokártya drivere. Ha nincs fennt akkor a gyártó oldaláról töltsd le lehetőleg alegfrissebbet. Ha fennt van akkor frissítsd frissebbre (márha van annál frissebb, ha a kártyához adott lemezről telepítettél akkor biztos van) vagy ha a frissítés sem oldotta meg akkor telepítsd újra a drivert. Ha most sem javult meg akkor gyanakodj hardverre. Mivel kicserélted a videokártyát az valószínűleg jó, ha van akkor próbáld ki egy másik monitorral a gépet, ha nincs akkor kérj kölcsön, ha most is baj van akkor próbáld a saját monitorodat egy másik (jó) gépen. Ezekkel valószínűleg ki lehet zárni az egyes problémákat és meglehet találni a hibát.

Ha mégsem akkor forduéj szervízhez.

2010. júl. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, végül megoldódott a probléma az új kártya-újratelepítés-új kábel kombinációval. Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget!
2010. júl. 3. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!