Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Várjak még a gép fejlesztéssel?

Várjak még a gép fejlesztéssel?

Figyelt kérdés

Most egy FX6300, 8GB DDR3 ram és egy R7 260X-el játszogatok.

Már rég videókártyat cseréltem volna, de pont ezek ára szállt el nagyon mostanában.

Aztán láttam, hogy a Ryzen processzorok mennyivel kevesebbet esznek és elgondolkoztam egy kisebb Ryzen gépen, de megnéztem ezt a videót!

[link]

De többben is azt vettem észre, hogy nem ad annyival többet FPS-ben egy ilyen váltás mint amennyibe kerülne, alaplap, processzor, ram.

Illetve, hogy FHD-n simán ellehet még egy ilyen kis FX6300-al is játszani singleplayer játékokat.

Azt ígérik, hogy a 3. gernacios Ryzen legkisebb szériája is 6/12 szálas processzor lesz, ugyanannyiért amennyiért most adják. Ez nagyon megérné! Vagy nagyon lenyomná a régi Ryzen árakat!


Másik kérdés! Videokartyat mintha most lejebb mentek volna az árak, de sokáig GTX 1050Ti és 3GB 1060 NVidiát szerettem volna, viszont hogy az új Nvidiák is mind A szinkron architektúrásak lesznek, egyre több Vulkán és DX 12 játékok lesznek amikben jobb az AMD. Főleg hogy értekállóbb mivel AMD kártyákra több VRAM-ot tesznek!


Melyik RX videokártya lenne nekem megfelelő a fent leírtak alapján? és mennyi lenne?


Én mindent újonnan, PCX-en vettem ami most van konfigom! Annó a 2GB R7 260X-em 42K volt azért a pénzért pár hónapja szétnézve ma is ugyanazt a teljesítményt kapnám... Ami azért szégyen szerintem... hogy ennyire nem erősödik meg a közép-nekem megfizethető kategória...


Van még egy mellékkérdés!

Ha ilyen jó áron elterjednek a sok magok, akkor a játék fejlesztők is felszállnak erre a vonatra?

Lehet pár év múlva olyan gepigenyuk lesz, hogy a pofam leszakad???

Mármint 6/12 szálas minimum processzor igény és ajánlott 32/64 szál... :(



2019. márc. 23. 01:17
 1/2 MGéza ***** válasza:
Nem hinném hogy ekkora gépigényektől kéne tartani. A fejlesztők rendszerint képben vannak és tudják, hogy milyen hardverek találhatóak manapság egy átlagos otthoni gépben és úgy optimalizálnak, hogy lehetőleg olyan gépeken élvezhető minőségben tudjon játszani aki megveszi a játékukat. Túl mahas gépigény hatalmas öngól lenne, eléggé lecsökkentené a potenciális vásárlók számát, ami nem épp érdek egy fejlesztőnek. De az új Ryzen szériát én megvárnám, nyáron esedékes. Videokártyát viszont nyugodtan vehetsz akár most is, egy kis cpu limittől nem lesz baja.
2019. márc. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Várj mindenkép.
2019. márc. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!