Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új konfig vs Régi konfig Mit...

Kiraalyminecraft kérdése:

Új konfig vs Régi konfig Mit ajánlotok? *Figyelem hosszú szöveg következik.

Figyelt kérdés

Jelenlegi konfigom:

Alaplap:

Gigabyte ga-h81m-hd3


Processzor:

Intel Core I3 4150 3.50GHz 1150 BOX


Videókártya:

Gigabyte gv-r938g1-gaming-4gd r9 380 4GB


Ram:

HyperX (2x4)8GB FURY DDR3 1600MHz


Táp:

Seasonic m12ii evo 520W


Hdd:

Wd blue 1TB 7200rpm 64mb sata3


Ház:

Xigmatek spirit m


Kezdésnek egy új alaplapot szeretnék venni, ebben kérem segítségeteket ugyanis olyat szeretnék venni amelyikbe a jelenlegi konfigom is úgymond "belemegy" illetve később szeretnék fejleszteni (nyári meló) procit,vidi karit és ramot.

Amiket kinéztem fejlesztésnek:


Vidi kari:

Gtx 1070 8Gb GDDR5 ( gtx 1070 armor 8gb oc)


Proci:

Intel core i5-8400 2.8GHz


Ram:

Igazából még ide nem tudom de 2x8GB-ot szeretnék lehető legjobb ár érték arányban.


Egyépként a jelenlegi konfigom így is "baszó" gondolok itt GTA 5 Medium - 50-60Fps, Th Wither 3 Medium - 30-45pfs, szerintem ez elég jó. Viszont a gépet felvételre is szeretném használni (gameplay).


Ha eddig nem szűrtétek le. A fő kérdés, hogy milyen alaplapot ajánlotok ami a jelenlegi konfigom is tudja kezelni és később könnyen tudok bele fejlesztéseket rakni.

Ha árat kérdeztek (alaplapért) akkor 35K fölé nem szivesen mennék.

Válaszokat előre is köszönöm.



2019. márc. 25. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Kínába csináltak pár furcsa/őszinte alaplapot, de azok is csak a 6. és 9. generáció között tudnak befogadni procikat. Ha olcsón talász 4770-4790K-ig terjedő procit azzal sokat dobhatsz a gépeden.

Nyárig lesz pár változás a piacon, így a többivel nem is foglalkéznék, majd nézz vissza ide és szemezgesd a "van X pénzem, gamer gépet szeretnék" kérdéseket.

2019. márc. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minek addig alaplapot venni? Vegyél majd nyáron a többi perifériával együtt.
2019. márc. 26. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló:

Kinában? Megbizhatok én azokban?

Ha csak Kínából találok ilyen alapot akkor lehet várok vele.

2. Válaszoló:

Április végén lesz a szülinapom. Így kipattant a fejemből, hogy akkor szülinapra kérném az alapot így már is egy dolog előre kipipálva a fejlesztési listárol. Mivel magamnak még nemtudok kitermelni pénzt csak szülinapom után (16 leszek) ezért így nyilván pénzügyileg jobban jöttem volna ki, és mivel csak az alaplap lenne így "szülőktől" nem kell hallgatnom azt se, hogy "anyuci és apuci megvette az új gépet".

De ha mindenképp azt mondjátok, hogy várjak akkor én várok szivesen és nyáron a többivel megveszem.

A másik lehetőség ami eszembe jutott, hogy kérek most egy alaplapot szülinapra, viszont még nem szerelem be a gépbe, hanem majd csak az új konfiggal együtt.

Na mit szóltok?

2019. márc. 26. 06:30
 4/6 anonim ***** válasza:
1# vagyok, ahogy írtam még a kínai lapok is csak HATODIK és KILENCEDIK generációt támogatják, neked NEGYEDIK generációs procid van.
2019. márc. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értettem vagy új procit , meg több ramot vennél az 1151-es platformra. Vagy cserélnél platformot, gtx 1070-et csak használtan vegyél, amúgy gtx 1660 ti újonann mondjuk ezt : [link]

ennèl drágábban nem éri meg akkor inkább rtx 2060, ha drágábban vennéd.



És ne intellre fejlessz hanem vegyél egy asrock b450m pro4 alaplapot, 2x8 gb legalább 2800mhz ramot, és egy Ryzen 5 2600x-et!

2019. márc. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szubjektív vélemény, de:

A 3.gen ryzen nagy eséllyel le fogja nyomni a régebbi ryzenek árát ~2019/Q3-ban, lesznek ott a mostaninál is jobb vételek.

Szép lassan a videokártyák ára is normalizálódik, a 1070-nél már most van sokkal jobb vétel.


Ha jelenleg csak az alaplapra lenne keret, várj vele addig amíg tényleg a kezedben lesz a pénz.

2019. márc. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!