Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Jó ötlet C#ban hosszú szöveg,...

Jó ötlet C#ban hosszú szöveg, például Sugó menü megjelenítésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Tudnátok nekem abban segíteni, hogy az egyik C#-ban készített alkalmazásomhoz szeretnék készíteni egy súgó menüt, egy felugró formot amin leírom kifejtve a program működését.

NA most elkezdtem egy favágó módszerrel, hogy kitettem egy label-t majd belőttem egy sor hosszát és minden sor végén A \r\n -el megtörtem a sort, ez működik, de nem a leg elegánsabb módszer.

Próbálkoztam rich textboxal, mert az betördeli a sorokat, de ha az enable-t nem állítom false-re akkor a felhasználó beleírhat, ha meg false-ra állítom akkor nem lehet görgetni benn.


Tudnátok nekem ajánlani egy jó ötletet? Köszi :)


2015. máj. 12. 00:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Én valami WebBrowser szerűségbe raknám, és programba csomagolt resource fájlból töltenék be egy HTML-t.
2015. máj. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csinálj szabvány súgó fájlt, majd shellexeccel nyisd meg. Úgy a szakszerű.
2015. máj. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, megpróbálkozom ezekkel a lehetőségekkel is.
2015. máj. 12. 00:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Rakd a textbox ReadOnly tulajdonságát true -ra.
2015. máj. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Winform vagy WPF? Mondjuk a "felugró formot" kifejezésből gyanítom, hogy winform. WPF-ben szoktam csak desktop appokat tervezni, ott egy megoldás az, hogy egy TextBlock amelynek auto a szélessége és a magassága, van textwrapping tulajdonsága és maga a window amiben megjelenítem WindowHeight és Width tulajdonsága wrap to content-nek van állítva. Ezáltal amekkora a text, akkora a window. Ez sem szép megoldás, a legszebb szerintem is egy webbrowserben összehozott kis weboldal lenne.
2015. máj. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!