Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kicseréljem egy nagyobb gépházra?

Kicseréljem egy nagyobb gépházra?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy buildet microATX házzal, de mint kiderült, mATX-ből is a kisebbek közé tartozik. (Régen is micro-m volt, mert a sima az feleslegesen túl nagy volt. De a régi micro házam azért nagyobb volt ennél: 6-7 centivel magasabb)


És nem tudom, hogy van-e értelme egy 6-7 centivel magasabb házért visszavinni a dolgokat és kicserélni a házat.


Mert ahogy a lenti képen is látszik, elég kevés tere van a GPU-nak lefelé.

Még nem teszteltem, de tény és való, hogy ha le van szedve a ház oldala, akkor jobban hűl mondjuk X százalékkal.

És az lenne a kérdésem, hogy lenne érezhető különbség egy 6 centivel magasabb háznál? Vagy szinte ugyanilyen lenne, és ott is kb. ugyanekkorát dobna a gépház oldalának levétele?

Vagy mivel a jelenlegi zsúfoltabb, így jóval gyorsabban melegszik, és így nagyobb hatása is van az oldal levételének, mint egy kicsit nagyobb háznál?


Szóval a kérdésem arra irányulna, hogy egy 6-7 centivel magasabb ház lehet annyival jobb, hogy ne kelljen levennem a ház oldalát, hogy ugyanazt érjem el, mint a jelenleginél oldal nélkül?


Vagy érdemesebb ilyenek helyett egy hátsó ventilátorban gondolkodnom?


A CS:GO maximális qualityn 80 fokra viszi fel a GPU-t, procikat 60-ra max (utóbbiban nem vagyok biztos) úgy, hogy le van véve a ház oldala.


De még nem elemeztem jobban, hogy mennyit is számít az, hogy nincs rajta az oldala, még csak annyira volt időm, hogy megnéztem hogy oldal nélkül szép lassan csökkent a hőmérséklete a GPU-nak (játék futtatása nélkül) 49 fokig, majd ekkor ha ráraktam az oldalát, ekkor stagnált egy jó ideig. De lehet, hogy amúgy se igazán menne lentebb 50 alá, ha hagytam volna még oldal nélkül menni. Szóval még elég sok mindent nem teszteltem.


Jelenleg így néz ki:


[link]


Szóval van értelme nagyobb mATX-re cserélni, kb 6-7 cm-el magasabbra, vagy annál is ennyire melegszik, ha rajta van az oldala, és ott is le kéne vennem?


Előre is köszi!


2019. márc. 31. 10:19
 1/5 A kérdező kommentje:

Bár megnéztem pár mATX házat, és az összes kb. akkora mint az enyém (ami ez btw: [link] )


Vagy csak rosszul mintavételeztem?

Ha nem, és az összes ekkora, akkor az a kérdés, hogy hasznosabb lenne egy ATX ház? (Azt hiszem mATX mehet bele ATX házba)

2019. márc. 31. 10:34
 2/5 anonim ***** válasza:

Tobbre mesz vele ha hasznalsz hazhuto ventiket, egy be es egy kifujot legalabb, nem dragak. Azok nelkul barmelyik gephaz szaunava valtozik.


Pl: arctic f12 silent

2019. márc. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy Viper is mondja, ide plusz ventilátorok kellenek. Előre mehet egy, ami befelé fúj, hátulra pedig még egy, ami meg kifelé. Érdemes az elsőt magasabb fordulatszámon járatni, így kialakulhat a házban némi túlnyomás, ezáltal pedig kevésbé porosodik.
2019. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kicsit szerencsétlen a kombód, az SSD miatt a videókártya 1 slottal lejjebb van mint az átlag, ráadást a táp is felül van. Ha legközelebb ilyen buildet építesz nézz esetleg egy blower hűtéssel szerelt kártyát. Szerencsére a meleg levegő felfelé szál, így két plusz ventilátor sokat dobhat az egészen.
2019. márc. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval vegyek egy 120 mm-est hátra, ami kifelé fúj és egy 90 mm-est előre, ami befelé, és így egy szélcsatornát hozok létre ami előlről hátra fújja a levegőt?

De ehhez nem kéne friss levegőnek bejönnie az elején? De ott meg semmi rés nincs a ház borításán, nincsenek lyukak, rácsok, stb-k. Csak a belső szürke fém részén. Ez nem okoz problémát?


[link] [link]



Bocsi ha hülyeséget mondtam :D

2019. márc. 31. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!