Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit kellene kezdenem a laptopo...

Mit kellene kezdenem a laptopommal?

Figyelt kérdés

Van egy Acer Aspire E5-571G típusú 5 éves laptopom. Még 2015-ben vettem mielőtt megezdtem az egyetemet. Teljesen jól szolgált a BSc alatt, de mostanra már érezhetően eljárt felette az idő és már csak a böngésző is kisebb kihívást jelent neki.


MSc mellett dolgozva félre tudok tenni havi mondjuk 70ezer forintot. Érdemes lenne megpróbálnom szétszerelni, kicserélni a RAMot egy 8, esetleg 16 gigás darabra és kicserélni a HDD-t egy SSD-re? Egyéltalán van erre lehetőség? AZ interneten utánanéztem a kompatibilitási problémáknak, de ellentmondásokat találtam, ezért a kérdés. Esetleg érdemesebb lenne befektetni egy új notebookba? Ha igen milyet ajánlanátok?

Ja és ebben az esetben kb mennyiért tudnám reálisan elpasszolni a mostani gépemet?


Köszönöm a válaszokat!



2019. ápr. 7. 20:48
 1/7 szántóvető ***** válasza:
attól függ milyen proci van benne.ha túl gyenge akkor nincs értelme költeni rá.
2019. ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ssd biztosan segít

Memóriát viszont csak akkor érdemes, ha a mostaniból kifutsz. Sebességen nem fog növelni, max ha most kifutsz belőle és virtuális memória pörög. Bár ha van ssd akkor a virtuális memória sem nagy gond.

2019. ápr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

CPU: Intel i5-4210U 4 magos 1.7GHz (2.4 GHz max)

GPU: Intel 3 GB, 113 MB dedikált

GPU#2: NVIDIA GeForce 820M, 4GB, 2GB dedikált

RAM: 4 GB

ROM: 500 GB HDD

OS: Windows 10

2019. ápr. 7. 21:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez a konfiguráció még bőven használható. SSD-t neki, meg +4gb memória és évekig ki fog még szolgálni
2019. ápr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Félve kérdezem meg, az öt év alatt a Windows lett egyszer is újratelepítve? Sokat segít a sebességen egy újratelepítés is.
2019. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mire használnád.

Ha játékokra akkor nem egy jó ötlet szóval ilyen minecraft vagy ritka esetben fortnite.

Viszont ha dolgozásra vagy esetleg képszerkesztésre böngészésre akkor megéri fejleszteni

2019. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Simán érdemes bővíteni, nekem is ebből a szériából van laptopom, ugyanúgy 4 giga rammal. A hdd már ki lett cserélve ssd-re, plusz kb évente újrarakom a windowst. Tökéletesen működik (informatika szakra járok), majd talán egy ram bővítés lesz még, de ennyi, egy jó darabig még nem lesz csere.

Illetve egy teljes takarításra érdemes elvinni ha még nem volt. Ha nem hűt rendesen, akkor visszavesz a teljesítményből és emiatt is lassulhat.

2019. ápr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!