Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kell kb havonta egyszer...

Miért kell kb havonta egyszer újratelepíteni a gépemet hogy rendesen működjön?

Figyelt kérdés

Új gépem van, kb két éve rakta össze a bátyám.

Core i7-8700 processzor van benne, 16GB DDR 4 memória, 1TB kingstone ssd.

Általában 1 hónapon belül valamiért mindig lelassul, elkezd fagyni rajta a Windows 10 (Home verzió).

Mindig a bátyámat kérem meg hogy telepítse nekem újra. Újratelepítés után 4-5 másodperc alatt bekapcsol a gép, de aztán folyamatosan lassul.


A bátyámnak még jóval régebbi gépe van , Core i3-3250, 8gb ddr3 memória, 500gb kingston ssd. Ő akkor telepítette utoljára újra amikor 2016-ban lecserélte a Windows 7-et Windows 10 Pro-ra (neki még csak nem is eredeti, nekem pedig az).

Tele van neki minden szeméttel, az asztalán alig van már hely , az SSD-n is kb 80 giga szabad hely van már csak neki. Mégis az övé mindig gyors, még egyszer sem láttam hogy lefagyott volna neki.


Először azt hittem az ssd lesz a rossz, néztem hogy kb 1TB-ot írtam rá eddig, erre ő megmutatta az övét, neki 9TB írt adatmennyiség volt.


Ő mindig annyit mondott hogy az én gépemnek egy hibája van, a 02-es kód (utólag megmondta hogy magyarul az azt jelenti hogy "a user hulye"), és hogy ha akarom vigyem az ő fostalicska gépét de akkor ő viszi az enyémet és probléma megoldva...



2019. ápr. 8. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Újratelepítés után azért gyors, mert nincs tele mindenféle programmal ami beleírja magát a rendszerrel indulók listájába, így nem kell megvárni míg azok betöltenek. Ugyanez igaz a lassú gépre is, hogy a felesleges induló és futó programok veszik el az erőforrást, ezt kell megtanulni kezelni.

Ahol havonta kell a gépet újratenni, ott erősen a felhasználó hozzá nem értése lehet az elsődleges hibaforrás, viccen kívül.

2019. ápr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tipp: Csináljatok rendszermentést másik partícióra pl AomeiBackup programmal. Onnan hamar arra az állapotra lehet állítani, amikor még minden rendben volt.
2019. ápr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert telirakod szeméttel. Több éves Windows installom van.semmi baja
2019. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kezdésnek tiltsál le pár programot, hogy ne induljanak el maguktól.
2019. ápr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy a Windows-on és a Deffenderen kívül semmi nem indul a Windows-al, minden le van tiltva. Neki meg ahogy nézem van vagy 15 program ami indul a Windows-al, mégsem okoz semmi problémát...
2019. ápr. 8. 21:30
 6/7 CspCsj ***** válasza:

Ennyi infó alapján lehetetlen megmondani az okot, - csak találgatni lehet.


Ha hetekig nincs probléma, akkor valószínűleg nem valamelyik alkatrész hibásodott meg. (esetleg az SSD bizonyos részei hibásak, és az adatmennyiség növekedésével azokat éri el egy idő után a rendszer - ezt tesztelhetitek egy kölcsön HDD/SSD-re telepítve a rendszert)


Ha valami szoftveres hiba okozza, akkor megpróbálhatsz alapállapotra visszaállni, - talán ez is elég.

Start gomb > Gépház > Frissítés és biztonság > Helyreállítás > Gép alaphelyzetbe állítása > Kezdés

[link]


Fertőzés is okozhat lassulást:

Sok programot használsz?

Vannak köztük feltört, fizetős programok?

Ha igen, akkor ezek helyett próbálj ingyenes, de a készítőiktől beszerzett, eredeti alternatívákat.


Ezenkívül, ha használsz rendszertisztogató, rendszergyorsító, rendszerkarbantartó programokat, akkor ezeket pár hónapig próbáld mellőzni.

Az internetezéshez meg ajánlott reklámszűrő bővítmény/kiegészítő. (pl. uBlock Origin)


Vagy ha kínos, hogy mindig mást kérsz meg a telepítésre, akkor próbáld te magad telepíteni hivatalos forrásból a rendszert. (legalább 8GB-os pendrive kell, mert 4GB-ra éppen nem fér fel - vagy DVD lemez, ami gyakorlatlanoknak bonyolult lehet)

[link]

A telepítésről sok videót találhatsz, nem hiszem hogy bonyolultnak találnád. (végső esetben a bátyádhoz is fordulhatsz)

[link]

2019. ápr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hirdetés blokkolóm van, rendszer tisztító programokat régen használtam de már nem használok.


Fizetős de tört programjaim vannak (adobe cs6 csomag) de ugyan ez a verzió van fönt a bátyám gépén is, ő napi szinten használja és nem okoznak az ő gépén semmi gondot ezek a programok

2019. ápr. 9. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!