Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » WIN 10 rendszeren, hogyan...

CRIHSSZ kérdése:

WIN 10 rendszeren, hogyan tudnék egy 1tb es HDD-t újra peticionálni vagy formázni?

Figyelt kérdés

új rendszer-> 1 db SSD- 1db HDD. Az SSD-re került a rendszer mivel a HDD-n volt adat így azt nem akartam újra patr.-ni. Ki kellett vennem a HDD-t mert megbolondította a telepítőt, ez után nem észlelte egyáltalán csak h G: meghajtó.->

kivettem a gépből-> szereztem külön Winc. olvasót ->laptopra felcsatlakoztattam 2 patr. észlel 1 496mb és egy másikat amivel nem tud mit kezdeni nem nyitja meg és eközben a laptopot is kivégzi lelassul nem nyit meg dolgokat és a net sem megy amikor rá van dugva a winyó és sehogy nem tudom formázni sem újrapartícionálni. próbáltam mindent mielőtt ide írtam a guglit átlapoztam

ötlet?


2019. ápr. 11. 18:42
 1/7 hypno ***** válasza:

Elvben a windows lemezkezelője is képes arra amit szeretnél, de ha nagyon nem hagyja magát, akkor egy külső partíciókezelő programmal próbálkozz.

Pl. az ingyenes (és magyarul beszélő) AOMEI partition Assistant megformázza neked, de vagy egy kocsiderék hasonló szoftver.


Ha meg tényleg sehogy nem hagyja magát, akkor vissza a startvonalra, mentsd le az adataidat, aztán töröld az egész lemezt egy telepítővel.

2019. ápr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

már a programm is megvolt nem látja az sem azt a vinyót már ugy vagyok vele hogy formázom de azt sem engedi sem a format-: sem a programmal mert azzal nem is látja, sem a job katt formázás semmivel nem engedi

ez aa baj, hogy nem tudom leformázni vagyis nem engedi az én tudásommal

2019. ápr. 11. 19:22
 3/7 hypno ***** válasza:
Tedd vissza egyedüli meghajtóként és csináld úgy.
2019. ápr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

AOMEi régebbi verzióját próbáltam azzal nem engedte, leszedtem az újat és azzal engedte, mindent lepucoltam róla új partíciót létrehozva. leszedtem a HD sentinelt azt irja hogy :

teljesítmény 100%

Kondicíó 55% (akkor kuka? )

indítottam egy tesztet amelynek következtében azt nem tudta végrehajtani a következő hibával : sikertelen olvasó hibája miatt

ötlet?

2019. ápr. 12. 11:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Szektorhibás HDD pont így szokott viselkedni, nem tudja olvasni a rendszer és belefagy, lerohasztja az egész gépet.

Mellesleg egy hibás CD/CVD is megteszi ugyanezt, onnan is ismerős lehet.

Volt már, hogy ilyet meg tudtam gyógyítani, szektorszintű felülírásokkal, vagy rosszabb esetben kénytelen voltam kiparticionálni a hibás részt.

Így meg tudtam oldani, hogy nem futott rá a rendszer, nem akarta olvasni. Meg is van még mindig, egy ideig használtam, megbízhatóan működött, később adattárként eltettem (mármint csak másodpéldányként, ahogy illik, hogy mindig két példányban legyen az adat).


"újra patr.-ni"

Ez egy nem normális rövidítés, kimondottan utálom az ilyet.

2019. ápr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most látom az előző hozzászólást, van ilyen HDD-m, ami fejerősítő-hibás (hibaüzenet ismerős), azt mondjuk nem tudtam gyógyítani sehogy.

Vehettem volna egy másik hulladékot (kék WD), hogy a kettőből csináljak egyet, pont találtam egy hirdetést is. De már annyit sem akartam rá költeni, mert hátha csak kidobott pénz lett volna.

2019. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
akkorezek szerint kuka vagy ne fáradjak vele ? :O
2019. ápr. 12. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!