Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tervezek egy új monitor...

Tervezek egy új monitor vételét valami gamer monitort. Mennyivel jobb manapság egy gamer monitor mint egy standard? (nem volt még gamer monitorom btw)

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy hiába a jó hardver (stock 60fps) még is nekem elég élvezhetetlen ha épp valami open world/fps/tps játékkal szeretnék játszani (mintha laggolna).

(A mostani már pár éve mikor vettem akkor is valami kis low end mezei sima lcd monitor volt).

Erre gondoltam vétel alatt elég jókat írtak róla más helyeken.

[link]


Esetleg hasonló árkatergóriában valami? Számít valami manapság az hogy 5-1ms?



2019. ápr. 17. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:

60 fps annyit tesz, hogy 16.67 ms-enként van egy képkocka, tehát >maximum< 16.67 ms késés van az akció és a megjelenített kép között, az átlag 8.33 ms.

A linkelt monitor 75 fpsre képes, ami 13.33 ms-enkénti képkocka, tehát 6.67 ms az átlagos késés.


Tehát 1.67 ms-t nyersz. A különbség kisebb, mint ha 100 ping helyett 98 pinges internetkapcsolatod lenne.

2019. ápr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

TN panelest én biztosan nem vennék, ami fontos lehet inkább a FreeSYNC/G-SYNC támogatottság az alacsonyabb input lagg miatt.

Egy ilyen megérheti a felárat a feljebbihez képest:

[link]

2019. ápr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Gaming monitor 120hz képfrissítéstől indul.


Ezeknek csak a nevében van, hogy gaming azon kívül nem azok.

2019. ápr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
120 Hz monitorral meg nyer 4 ms-t. Inkább vegyen 500 ezerért egy 240 Hz monitort, akkor megvan a 6 is! Már majdnem érni fog vele annyit, mintha jobb internetre fizetne elő.
2019. ápr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!