Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy wifihálózathoz csatlakozot...

Egy wifihálózathoz csatlakozott számítógép okozhat olyan zavart hogy az összes többi gépen is elmejen az internet?

Figyelt kérdés

Ha nem töltögetek semmi gond, mihánt elkezdek torrentezni rendszertelen időközönként elmegy a net. A routeren ugyan úgy zöld a led, és a modemen is. De egyik gépen sincs net. Aztán rámegyek jobb egérgombbal a wifi ikonra a tálcán és a hibaelhárításra, akkor dolgozik rajta egy ideig, alaphelyzetbe állítja majd azt írja hogy kijavította a hibát ami az volt hogy nem volt elérhető az útválasztó.


Ugyanakkor azt sajnos nem tudom kipróbálni hogy vezetékkel is előjön-e a hiba.



2019. ápr. 26. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Torrent kliensben nincs túl sok kapcsolat engedélyezve? (peer kapcsolatok). Más töltögetésnél (pl. FTP) is ez van vagy csak torrent esetén jelentkezik ez?
2019. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

IDM-el ( Internet Download managerrel szoktam töltögetni, annál még nem vettem észre hogy megszakadt volna. Van hogy néhány percenként de van hogy félóráig is kibírja megszakadás nélkül. 40-50 megabites állandó letöltésnél szórakozik.


Kapcsolatok maximális száma összesen: 11 000

Peerkapcsolódások maximális száma torrentenként: 500

Feltöltési szál torrentenként 600


Mennyire állítsam be?


Elég sok torrentet szoktam seedben tartani, általában 100 és 1500 között.

2019. ápr. 26. 18:40
 3/8 Derwer ***** válasza:

Mindegyik értéket a tizedére csökkenteném kezdésnek.

Vagy vegyél egy izom routert, pl Asus ac87U és az írni fogja az extrém terhelést.

2019. ápr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
TP-LINK TL WR1043ND routerem van, ez nemjó hozzá?
2019. ápr. 26. 19:03
 5/8 A kérdező kommentje:
ugyanakkor most ugyan abban a sorrendben ahogy az előbb leírtam úgy állítottam be ( neten rákerestem és amit találtam az alapján ) 300, 70, 10
2019. ápr. 26. 19:04
 6/8 Derwer ***** válasza:

A TPLINKek általában véve jó routerek, de nincs sokproci vagy RAM benne, ami segítene az ilyen nagy terhelésben.


Az új értékekkel szerintem jó lesz.

Ha nem, akkor az összes szál számát nyomd le 100ra

2019. ápr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nemjó ígyse, ugyanakkor így most nem ment el csak a gèpen ( szerintem az egy vèletlen egybeesès volt hogy akkor ment el a net ) .
2019. ápr. 26. 22:54
 8/8 Derwer ***** válasza:

Esetleg router szoftver frissítése.

Illetve megnézném másik klienssel is a dolgokat....

2019. ápr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!