Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Retro PC: RAM kompatibilitás...

Retro PC: RAM kompatibilitás probléma?

Figyelt kérdés

Alaplap: ASRock P4i45D+

Ram: 2x 1GB Kingston DDR400 egyik 2.5v-os másik 2.6

CPU: s478 Pentium 4 HT 3.0E, SL7E4, 3ghz, 800 FSB

BIOS: v1.10


A probléma ott kezdődik, hogy 1 db 2.6 V-os 1GB-os ram modullal kiválóan működik a proci 3ghz-en, automatikusan arra is dobja be a BIOS. Viszont a 2.5 V-ossal, vagy ha mind a kettő a be van helyezve, akkor a proci csak 2ghz-en hajlandó elfutni. Hiába állítom a proci sebességét a BIOS-ban, vagy el sem indul, vagy marad 2ghz-en.


Valahogy megoldható a 2 RAM kompatibilitása, vagy ezzel nem lehet mit tenni ? Egy ABIT alaplapban kiválóan működtek együtt, és a proci sem downclockolta magát.



2019. ápr. 28. 21:51
 1/6 CspCsj ***** válasza:

Esetleg:

BIOS > Advanced > Flexibility Option = Enabled

2019. ápr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már próbáltam. Ugyanúgy 2ghz-en tartja a procit. Olvastam fórumon, hogy annak idején volt egy pár új 2.6v-os alaplap, ami nem igazán volt kompatibilis a régebbi kingston ramokkal amik 2.5v-osak voltak. Valószínű itt is ez a baj.
2019. ápr. 28. 22:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Lol, a Pentium 4 már retronak számít?

12 éve én még Pentium 3-at használtam.


Szerintem a Retro az valahol a 486. esetleg Pentium 1-es...

2019. ápr. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Érdemes még a bios-t is frissítened. Bár ehhez kell floppy is, ahogy olvasom. Első körben azt érdemes.

Felraksz egy XP SP3-at csinálsz egy bootolható floppy-t és arról el lehet indítani a frissítést.

[link]

Csak ehhez ugye kell normál floppy meghajtó és persze egy floppy.

2019. máj. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3

Akik akkor születtek, amikor a Pentium 4 először piacra került, ma már jogilag felnőttek és pár éven belül felnőttek lesznek azok is, akik még nem is éltek, amikor legújabb Pentium 4 gyártását is befejezték.

2019. jún. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Ne emlékeztess rá, hogy öreg vagyok! :D
2019. jún. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!