Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Netezős gépet 60 ezerért?...

Netezős gépet 60 ezerért? Szerintetek mit lehet ebből kihozni?

Figyelt kérdés

Anyáéknak kéne lentre egy filmezős gép, ennyit szánnak rá.

Elsőnek laptopot akartak, hogy fel-le vihessék magukkal, de vettünk egy 6. genes i7-ss használt laptopot 12gb rammal, de olyan kiábrándító volt hogy soha többet használt laptop.. Iszonyat lassú volt újratelepítés után is.


Érdemes ebből az árból gépet összerakosgatni? Vagy inkább valami összerakottat?

Tudom csak filmezésre kell, de az árért a lehető legerősebbet szeretnénk kihozni.


Ha magam raknék össze, akkor legfeljebb 4. generációra tudnék építkezni talán, 8gb rammal és egy i5-4460-al, meg egy ssd-vel, corsair táppal.


De ennyiért láttam neten 3. generációs i7-es gépet is, kompletten. Bár hiába i7, de mégiscsak öregecske és bármi kiéghet bármikor, főleg hogy elég leharcoltnak tűnik a ház.

Egy 4. Gen-es i5 se sokkal fiatalabb, de mégis nyugodtabb lennék, mert nekem is ilyenem van, de a 3. genet már nem szeretném kockáztatni..

Lehet a ramon és a procin kívül mindent cserélhetnék ki benne, ezért már át is lépném a keretet.


Ti mit ajánlanátok? Előre összerakott gépet, vagy valamit amit inkább én raknék össze?

Ha az utóbbi, akkor miket ajánlanátok pontosan? Tehát teljes konfig.

Maga a gép kell ennyiért, monitor stb nem kell.

Válaszokat előre is köszönöm.



2019. máj. 11. 19:58
 1/6 A kérdező kommentje:

Ha 6th vagy 7th generációra építenék, akkor nem nagyon jönne ki legalább egy i3-as, igaz?

(Tudom egy pentium is elég lenne filmezésre, de szegények eddig mindig megszívták, ezért ha lehet, minél jobbat szeretnék nekik végre..)

2019. máj. 11. 20:02
 2/6 A kérdező kommentje:
Ahj, nem tudom miért ebbe a kategóriába került. Jelentenétek légyszi?
2019. máj. 11. 22:03
 3/6 anonim válasza:
A laptopban van SSD? Nem lehet hogy csak azért volt olyan lassú, mert nincs benne? A laptop HDD-k gyakran nagyon lassúak. Ha veszel egy SSD-t a laptopba, simán megoldhatja a problémát, és ráadásul megmaradna az az előny, hogy hordozható. Ha meg mégsem az volt a gond, még mindig vehetsz új asztalit, átrakhatod akkor abba is az SSD-t.
2019. máj. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az már az új gazdának a feladata. Gondoltam rá, de pont jött egy ajánlat amivel még nyertünk is az árán, szóval inkább lepasszoltuk.

Laptopok újanon nagyon drágák, használtan meg rizikós.. Szóval ezért gondoltam az asztali gépre.

2019. máj. 12. 10:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig egy használt lenovo thinkpad megvan apróért, rakj bele ssd-t, rá egy linuxot és kész.

Ha nekem jó programozni, ami azért erőforrás igényesebb, akkor a szüleidnek is jó lesz filmet nézni.

2019. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Compkerből:


AMD Athlon 200GE 14k

ASRock A320M-HDV R3.0 15k (meg kell érdeklődni a bolttól, megfelelő BIOS van-e rajt, ha nem, frissíttetni)

G.Skill DDR4 2400 4GB Aegis CL15 - Fekete 7k

Kingston A400 240GB 9k

Chieftec Force 400W 10k

AIO Bohemian High Gloss II 5k


Ez pont 60k, és minden új.

2019. máj. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!