Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek program...

Milyen laptopot vegyek programtervező informatikus szakra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Programinfora mennék és be szeretnék szerezni egy laptopot. Hallottam, hogy az óràkon persze biztosítanak gépeket de gondolom majd a sajàt laptopomon is fogok programozni szabadidőmben (+lehet valami mmorpg-t is letöltök) ezért szeretném kérni a véleményeteket (főleg azoktól akik erre a szakra járnak vagy tanítanak) Eddig olyasmit olvastam hogy legyen könnyű és sokàig bírja az aksija (természetesen) valamint hogy min. i5ös processzor legyen ssd-vel meg 8gb memóriával de még így is zavaros a kép.

A keretem egy új laptophoz 130 ezer körül lenne, amiben van windows. Viszont gondolkodtam a használt laptopok terén is,viszont arra azt mondják ismerőseim hogy nem megbízhatóak. Valóban így van? Itt van egy laptop amit kinéztem és még tűrhető áron van, de megérné a kockázat?


[link]


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. máj. 12. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Laptoppal kapcsolatban nem tudok írni, mert nekem sincs; viszont én is program tervezőre járok és nincs is szükség laptopra. A tananyag is megvan mindegyik kurzushoz neten, amit otthon letölthetsz, a programozós órák meg eleve géptermekben vannak. Ha otthon egyáltalán nincs géped, akkor megérheti amit linkeltél, viszont azon nem sok mmo fog futni (integrált gpu-n).
2019. máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Újat ennyiért nehezen kapsz ilyen paraméterekkel, max valami nagyon gyenge minőségű készülékházzal, ami egy rossz mozdulatnál már el is repedt. De még így is jobb, mint egy használt. Ha van is rá garancia, nem olyan, mint egy újnál, hanem Józsika kibányászik hozzá a fiókból cserealkatrészt, utána imádkozik, hogy kihúzza vele a garanciaidőt.
2019. máj. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én villamosmérnök hallgató vagyok, abból is a szoftveresebb irányba mozduló, remélem ez is megfelel így neked :D

A legyen könnyű tényleg jó tipp, azért 2-3 kg nem tűnik nagy tömegnek, de hosszútávon a válltáskában hordva hamar eléggé kényelmetlen lesz. Persze a könnyűségnek megvan az ára, olyan noti ami tényleg nagyon jól hordozható ált 12,5 inches szokott lenni(üzletiben gondolkodva). Az akksi ha nem is sokat bír, de kb 2 órát bírjon, szerintem nincs olyan terem, ahol ne tudnál a töltőd bedugni majd,de órák között jól jön pl.

Ahogy írták, ha otthon van asztalid, akkor igazából felesleges is, de szerintem még akkor is jól jön, mivel legtöbb esetben használhatod majd a laptopod az órán ,így az ott készített programot se kell másolgatni.


Na de a lényeg:


" De még így is jobb, mint egy használt."

Nem, nem és leginkább nem. Egy normálisan rendbe rakott használt üzleti bármikor jobb lesz mint egy konzumer vacak újonnan ennyiért.


Szóval kérdező, a használt piac igenis ajánlott, de csakis felújított és garis üzletit szabad venni. Rengeteg nagyobb bolt foglalkozik használt üzleti laptopok eladásával, de fontos, hogy ezt mindenképp személyesen jó megtenni. Amit pl linkeltél az szép és jó, de nem látod az állapotát, ahol meg fotók vannak szeretik pont nem lefotózni a kisebb esztétikai gondokat. Pont ezért, ha van ismerősöd aki ebben jobban otthon van, mindenképp vidd magaddal.

Ezek amúgy azért érik meg jobban, mint újonnan ennyiért a laptopok, mivel összeszerelés, hűtés, felhasznált anyagok minőségében sokkal jobbak. Szerelni is általában sokkal egyszerűbb őket és alkatrészből is rengeteget kapni hozzájuk normális áron.

Hasonló gondolatmenet mellett vettem pár éve én is egy dell latitude e6430 típusú gépet, azóta is rendben van minden tekintetben.

A nagy hátrány viszont, hogy a legtöbb ilyen t széris lenovo, dell latitude, hp elite/probook kijelzője kis felbontású ami még a kisebbik gond, de legalább mocsok rosszak is, multimédiás tartalom igazi élvezésére alkalmatlanok szerintem. Ezért ajánlom duplán, hogy élőben nézd meg, ott legalább ezt is látod.


A konfigról meg, hogy ma már 8 gb ram alatt semmiképp ne vegyél, persze lehet utólag olcsóbb bővíteni 8-ra vagy többre, de ha ezzel nem akarsz vesződni boltban felárért kb mindig megteszik. CPU fronton már egy 3.+ generációs i5 is megteszi bőven ezekre a feladatokra, vagy egy későbbi erősebb i3 is. CPU fronton viszont ne ess abba a hibába, hogy későbbi genes processzor mindenképp jobbnak titulálsz. Az u végződésű modellek(pl i3 6100u) energiatakarékosok és egy korábbi, akár 2-3. genes i5 is bőven gyorsabb náluk, igaz 2x annyit is fogyaszt.

Vga fronton itt nem sokat találsz, a legtöbb ilyen gép integrálttal rendelkezik, ha van egy kiszemelted, akkor majd irány a youtube és beírod az igp nevet meg, hogy milyen mmo aztán kiderül mit tud.


Ha meg mindenképp újonnan akarsz venni, akkor próbálj vadászni hp 15 vagy 250-et, esetleg dell vostro széria még ami ajánlott.

Ha esetleg kérdésed van, vagy valamit elég hülyén írtam le(bocsi, kissé késő van már) írj nyugodtan.

2019. máj. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek. :) Szerencsére szeptemberig nem sürgős a laptopvétel ezért még várok amíg lesznek akciók és meglátom mit találok.
2019. máj. 15. 18:09
 5/5 anonim válasza:

#3 válasz: Nekem is nagyon sokat segítettél, köszi :)


De! Szerinted érdemes lehet hosszabb távra egy MacBook-ra (akár Air, akár Pro) befektetni? Vagy inkább mardjon a Windows, akár a C# miatt?

2019. jún. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!