Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rx580 videókártya használata...

Rx580 videókártya használata TV-vel? (Szaggat a kép)

Figyelt kérdés

Az előző nvidia videókártyámmal tökéletes volt minden.

Most ahogy erre váltottam, a driver telepítéskor (meg előtte is), mintha kicsit lassabb lenne a gép, és amikor például megnyitok egy ablakot mondjuk a böngészőt, és kis méretben elhúzom jobbra-balra, eléggé szaggatós, nem olyan folyékony mint kéne..

Mitől lehet?

Rossz driver-t szedtem le? (Mit kellett volna? Link?)

Illetve az nvidia driverekez manuálisan töröltem le egyesével. Lehet az zavar be? Hogy lehetne megoldani?


Eddig 65hz-n használtam a monitort mert úgy volt a legjobb, de ezzel a sofware-kkel nem tudom átállítani..



2019. máj. 13. 14:27
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja megvan miért szaggat a kép. Mert levág a képből, és HDMI Scaling-el kell helyrehoznom..

Lehet ezt másképp megoldani?


Illetve például gta-ban 60-ra van állítva a képfrissítés, majd bekapcsolom a vsync-et, és mégis 30FPS-re lock-olja a játékot. Ez miért lehet?

2019. máj. 13. 14:45
 2/3 Fogyi69 ***** válasza:
nem tudom hogy hogyan, de azért loclolja 60-ra mert ott olyan megoldást használ a V-sync, hogyha beesik 58-ra az fps-ed belockolja 30-ra (felére a képfrissítésedre!) Egyébként AMD radeon settingsben csináld meg, windwoson belül állítsd be a tv-d felbontását, majd a radeon progiban csinálj egyedi felbontást és a gpu máéretezést vedd ki (az felnyomja a tvd felbontása fölé a felbontásodat)
2019. júl. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sikerült azóta szintén 65hz-re állítani, FHD-ban. Most jól műkódik így minden :)

1-2 játék nem full screen-ben nyílik meg és levág belőle, de türhető. Feltételezem azok a játékok nem támogatják a 65hz-t és a 65 fps-t vagy valami.

2019. júl. 4. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!