Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány partíciót érdemes csináln...

Hány partíciót érdemes csinálni? Gyorsítja a gépet, ha a játékok, a windows, és az adatok külön partíción vannak?

Figyelt kérdés

2019. jún. 3. 17:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kettőt.

Nem igazán...

2019. jún. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Átlagos felhasználónak kizárólag akkor van értelme több partíciót létrehozni, ha több operációs rendszert szeretnénk használni.


A particionálás több logikai lemezre bontja a fizikai lemezt. Mivel fizikailag nem történik változás, ezért gyorsulás sem fog bekövetkezni. Sokan backup partíciót szoktak használni az adatoknak, de mivel ez ugyanúgy csak logikai védelem, ezért nem túl biztonságos.

2019. jún. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Átlagos felhasználónak is kettőt, mert egy partíció esetén adatmentéssel kell kezdeni az újratelepítés.
2019. jún. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
C és D minimum. C a rendszernek, D az adatoknak. Ha C-n lévő rendszer elszáll, az adataid megmaradnak a D-n.
2019. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Alex Fly ***** válasza:
Én elég nagy lemezen 4 partíciót szoktam kialakítani: egyet a rendszernekb egyet a programoknak és adatoknak, egyet a biztonsági másolatoknak/letöltéseknek/ mindenfélének és egy külön kis partíciót a swapnek. Hogy gyorsabb-e, az nem igazán szokott izgatni (túl sok különbség nem lehet), viszont számomra áttekinthetőbb...
2019. jún. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Sokaknak meg van a jól bevált koncepciója. Én ennyi felé nem osztom de szíve joga mindenkinek annyit csinálni amennyit akar. Amig HDD-n volt az oprendszer, csináltam egy 100 GB-osat a win-nek és minden egyéb a másik partíción volt. A biztonsági másolat is hátul volt én nem partícionálom sokfelé max mappákat csinálok...


Ma már SSd-n van az oprendszer és minden egyéb HDD-ken. 2 és 4 TB-os HDD-k így ezeket megint nem partícionálom hanem mappákban tárolok mindent. Nekem így egyszerűbb.

2019. jún. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Egyet, amire a fájlrendszert meg tudja csinálni :-) Ha gyorsítani akarsz, akkor használj külön diszkeket (és esetleg valami alkalmas RAID-et).


Szétpartícionálni akkor érdemes, ha ennek bármilyen biztonsági oka van. Csak azért, hogy a Windows újratelepítésével az adataid meglegyenek, hát nem tudom. A Win98/XP időkben még erre viszonylag sűrűn kerülhetett sor akármilyen okból is, a mai Windows-ok már ennyire nem szoktak megborulni, de ha nálad ez esélyes, akkor valamit ér (csak tudd, minek mennyi helyet hagysz, utólag már ezen változtatni ha nem is bonyolult, de azért kockázatos). De tartom, hogy ha szükséged van két partícióra, inkább legyen bent két diszk.

2019. jún. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Fontos megjegyezni, hogy az operációs rendszer újratelepítésénél megmaradnak az adatok...
2019. jún. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát nem szoktam valami sűrűn újratelepíteni a windowst. Most is már vagy 2 éve rajta van a rendszer a laptopon
2019. jún. 5. 15:17
 10/16 anonim ***** válasza:

#8: Az adatok megmaradnak, csak :


1. Ha el sem indul a régi oprendszer akkor eléggé nehézkes arról a partícióról adatot menteni.

2. Nehezen tudom elképzelni hogy úgy telepítsek oprendszert hogy a réginek minden sz.rja fent van a "C"-n és emellé felteszem megint az oprendszert. Evidens, hogy úgy kezdem a telepítést hogy formázom a rendszerpartíciót. Na itt buktad az adataidat vagy kezded a mentést a "C"-ről...

2019. jún. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!