Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány partíciót érdemes csináln...

Hány partíciót érdemes csinálni? Gyorsítja a gépet, ha a játékok, a windows, és az adatok külön partíción vannak?

Figyelt kérdés

2019. jún. 3. 17:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Evidens, hogy úgy kezdem a telepítést hogy formázom a rendszerpartíciót"

Nem evidens, mert ritkán segít. Windows telepítője például begyűr mindent egy mappába, ami később ugyanúgy eltávolítható Disk Clean-up segítségével, a mappán kívül nem hagy szemetet.


Nagyon kevés olyan szituáció van, amikor az adatok egy lemezen úgy sérülnek, hogy csak egy partíciót érintenek. A particionálás hamis biztonság érzetet ad, ami még veszélyesebb. Ha fontos adatok vannak a lemezen, akkor az egyetlen megoldás a biztonsági mentés egy teljesen független adattárolóra.

2019. jún. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11: Te most tényleg nem akarod érteni vagy csak simán nem érted???


Van egy oprendszer az egyetlen partíción amin rajta vannak a személyes fájljaid is. Eleve hogy állsz neki az újratelepítésnek??? Letörlöd a windows mappát és telepítesz? Ugye csak viccelsz?


"Nem evidens, mert ritkán segít."


Igen? Akkor a fenti szituációban hogy telepíted az oprendszert?

nem sokkal egyszerűbb hogy formázom a rendszerpartíciót amin csak az oprendszer van és feldobom újra? Vagy csak nekem tűnik annak?


És ha nem indul az oprendszer csökkentettben sem, akkor hogy fogod kimazsolázni a windows dolgait a saját cuccaid közül?

Jelenleg 16 mappa van a rendszerpartíción amit az oprendszer hozott létre. Nagy nem egy mappáról beszélünk...

2019. jún. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Úgy állok neki, hogy újratelepítem, mert én okos ember vagyok, és a fontos adataim más adattárolón/felhőn vannak, nem más partíción. Ha csak ezen vannak az adatok, mert mégsem vagyok okos ember, akkor is van Repair Install, ami telepítőlemezzel vagy lemez nélkül is megtartjuk a fileokat.

[link]

Amennyiben fennáll az a szituáció, hogy nem indul el a windows, nem indul el csökkentett módban, nem lehet javítani, nem mentettem el az adataimat sehova, és nem érzékeli a korábbi windowst a media creation tool sem, és még hordozható oprendszerrel se tudom elvégezni az adatmentést valami furcsa ok miatt, akkor is meg lehet oldani, hogy egy másik rendszerbe átrakjuk a háttértárat.


Az ilyen szituáció esélye egész pontosan nulla. Vista megjelenése óta én ilyennel még soha nem találkoztam. Te viszont pontosan emiatt az egy eset miatt particionálsz.


Visszakérdezek: mit fogsz csinálni, amikor egy fizikai sérülés vagy egy vírus miatt a lemezen található összes adatnak annyi? Ennek az esélye az előzővel szemben nem nulla, meglehetősen magas, elég csak a merevlemezek meghibásodási rátáját vizsgálni.

[link]

De lehet itt tűzeset vagy hálózati feszültségingadozás miatt is aggódni. Egy zsaroló program pedig nem csak az adott lemezt, hanem minden háttértárat szétbarmolhat, amihez hozzáfér, ami rossz konfiguráció esetén lehet akár a teljes lokális hálózat is. A particionálás egyik esetben se fog segíteni, mert a particionálás nem a biztonsági mentésekre lett kitalálva.

2019. jún. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Úgy állok neki, hogy újratelepítem, mert én okos ember vagyok,"


- Én meg buta ember vagyok ezért az újratelepítés helyett az előzőleg ghost-olt fájlt rakom vissza ami 15 perc és az összes előtte telepített program is fent van,nem kell újrarakni. De ez csak abban az esetben működik ha külön partíción van az oprendszer...



"akkor is van Repair Install, ami telepítőlemezzel vagy lemez nélkül is megtartjuk a fileokat."


A mondat egy kicsit magyartalan és az ilyen csodaprogramok nálam még sosem reparáltak meg semmit.


"Visszakérdezek: mit fogsz csinálni, amikor egy fizikai sérülés vagy egy vírus miatt a lemezen található összes adatnak annyi? Ennek az esélye az előzővel szemben nem nulla, meglehetősen magas, elég csak a merevlemezek meghibásodási rátáját vizsgálni."


"De lehet itt tűzeset vagy hálózati feszültségingadozás miatt is aggódni..."


Te most egy kicsit - nagyon - fordítva ülsz a lovon. Ki írta, hogy a partícionálás az adatmentés miatt van? És azt ki írta, hogy a partícionálás megvéd bármitől is????


A partícionálás arra jó, hogy így lehet a leggyorsabban újratelepíteni egy oprendszert. Ennyi, a többit azt te képzelted bele.


Nekem 4 TB-nyi saját cuccom van és lehet hogy az okos ember ezt felhőbe tartaná, én buta ezt egy RAID vinyón meg egy külsőn tartom mert ez még mindig olcsóbb mint a felhő, de nem ez volt a kérdés lényege...

2019. jún. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az adatmentés szót az összes ez előtti válaszodban használtad. Ha fontos az adatmentés, akkor nem készítettél róluk biztonsági mentést. Most pedig adott egy szituáció, ami a valóságban soha nem fog bekövetkezni, de felkészülsz rá, mert ha mégis be fog következni, akkor 5 perccel gyorsabban feltelepül az operációs rendszer. Ez komolytalan érv a particionálásra.
2019. jún. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Az adatmentés szót az összes ez előtti válaszodban használtad."


- Maximum abban a kontextusban hogy ha újra akarod rakni az oprendszert akkor előtte menteni kell a partícióról az adatokat. Erre a fajta adatmentésre gondoltam és nem a több példányos, felhős "repair"-os adatmentésre...


"... de felkészülsz rá, mert ha mégis be fog következni, akkor 5 perccel gyorsabban feltelepül az operációs rendszer."


- ööö, nagyjából 60 perccel hamarabb települ az oprendszer. 20 perc az alap win10, plusz a driverek meg a 20-25 segédprogi hozzá az már 1 óra...


Ehelyett van a ghost 15 perce :)))



"Ez komolytalan érv a particionálásra"

A partícionálás nem kér enni, nem foglalja a helyet és nem lesz tőle szarabb a gép. Csak gyorsabban felmegy az oprendszer. Miért is ne kéne alkalmazni??????

2019. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!