Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek milyen ez a gép?

Szerintetek milyen ez a gép?

Figyelt kérdés

Gépház: Zalman S3 (10.000)

Tápegység: Seasonic Focus+ 650W 80+ Gold (30.000)

Alaplap: Asrock B450 Pro 4 (25.000)

Processzor: Ryzen 3 2200G (30.000)

RAM: 1x8 GB DDR4 3200MHz CL16 (16.000)

SSD: Samsung 970 EVO 250 GB (25.000)


Összesen: 140.000 (30.000 Ft az ÁFA belőle)


Videókártyának egyenlőre a VEGA 8-at használnám, nekem az megfelelne egyenlőre, később valszeg egy 1060-at vennék bele használtan.


Azért ezt a tápegységet választottam mert 10! Azaz 10! év garancia van rá, 80+ Gold, Moduláris, Japán kondenzátor stb. szóval egy nagyon-nagyon-nagyon minőségi tápról beszélünk, és ha kb 10 évig kitudná szolgálni ezt a konfigot (értelemszerűen fejlesztgetném stb) akkor gyakorlatilag ez a legjobb választás.


A RAM-ot később fejleszteném 2x8 GB-ra, ezért veszek most csak 1x8-at.


És azért ezt az SSD-t választottam, mert ez az SSD brutálisan gyors, illetve van egy 1TB-os WD Blue HDD-m is, jelenleg egy 120 GB-os 860 EVO-m van, ezen is elférek, azon is elfogok.


Nektek mi a véleményetek erről a konfigról?

Eléggé sokat böngészgettem a netet, jól utána jártam ezeknek a hardvereknek, egyetlen egy baj van, hogy az a RAM, amit kinéztem, nem Samsung B-DIE-os, ami ugye Ryzen prociknál nem túl előnyös, de a Samsung B-DIE-os RAM-ok hihetetlenül drágák, szóval esetleg ha valaki tud valami jó fajta elfogadható árú 1x8GB-os RAM-ot, ami 3200 MHz-es, és max CL16-os, akkor azt nyugodtan írja le, nagyon megköszönném!


Előre is köszönöm a válaszokat!

További szép napot!



2019. jún. 12. 18:06
 1/2 MGéza ***** válasza:
75%

Rossz döntés most Ryzent venni, pont az új széria megjelenése előtt. 2200G-t későbbi videokártya vétel mellé nem ajánlanám, lejárt lemez hogy a 4 mag mindenre elég, néha már most is kevés.

-Ramnál az integrált miatt nagyon rossz döntés single channelt venni csak azért mert a kit egy-két ezressel többe kerül. Válassz olyan lapot amin négy ram slot van és probléma letudva, de ez is olyan amilyet választottál.

- A tápegység jó, de 650W mégis minek? Két csúcskategóriás kártyát akarsz crossfireba vagy slibe kötve használni? Fölösleges benne úgymond "tartalékot" hagyni, a legtöbb otthoni konfigot egy 450W-s verzió is lazán kiszolgál.

-Gépház elmegy, de a molex ventiket idővel zajosnak fogod találni és a cseréjükkel kb ugyanott leszel mintha eleve egy 20k forintos NZXT házba ruháztál volna be, illetve a gyengébb anyaghasználat miatt ott sem. Gondold át, kerüljön inkább kicsit többe, de legyen tényleg jó konfig.

2019. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor várok még az új szériáig, RAM-ból majd később dual chanelt szeretnék, szóval semmiféleképpen sem szeretnék most DUAL Channelt venni, házból szimplán ezt tetszik, nem az ára miatt veszem ezt majd, tápból az 550 W-os 2000 Ft-al olcsóbb, szóval felesleges lenne azt venni, és lehet, hogy majd a későbbiekben még hasznát veszem.
2019. jún. 12. 18:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!