Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pendrive-ról bootolható...

Pendrive-ról bootolható linux, megoldható?

Figyelt kérdés

Arch Linuxot szeretném kipróbálni Pendrive-ról futtatni. Alapból Windows 10-et használok, és nem szeretnék virtuális gépeket létrehozni így arra gondoltam, mi lenne, hogyha egy pendrive-ra telepíteném rá a linuxot és boot menüből választva futtatnám?

Lehetséges ezt kivitelezni? Ha igen, pontosan hogyan? Láttam sokféle megoldást neten, egyet annó ki is próbáltam ubuntuval, viszont mikor telepítettem le dolgokat (pl chrome, szövegszerkesztő, etc), akkor azok a módosításaim újraindítás után eltűntek róla.


2019. júl. 12. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak Kalis tapasztalatom van;


Ott volt ugye simán a live, amin semmilyen adatot nem mentett el.

Es volt az "Encrypted Persistence", amit "titkosított állandóságra" fordítanék. Ez volt a nyerő egy hordozható Kali OS-hez.


[link]


A te disztribúciódhoz is biztosan van ilyen lehetőség.

2019. júl. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oh, nem is hallottam még a kalilinuxról.
2019. júl. 12. 01:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Amit te próbáltál, az valamiféle live rendszer volt. Próbáld meg rendesen feltelepíteni, csak ne a merevlemezen, hanem a pendrive-on hozd létre a szükséges partíciókat!
2019. júl. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pendrive-on szenvedés lesz. Én próbáltam, usb3-as gyors pendrive-on.


Ha komolyak a céljaid akkor vegyél egy 120gigás olcsó m.2 ssd-t meg egy tokot hozzá. Lehet 2"5ssd+tok csak az már nagyobb fizikailag, egy m.2 meg alig nagyobb a pendrive-nál.


Amúgy vigyázz hogy telepítésnél a rendszerindítót ne a merevlemezre/gép ssd-re telepítsd. Linux mint-en asszem alapértelmezetten oda akarta telepíteni, még jó hogy nem csak tovább tovább tovább-oztam akkor hanem el is olvastam :D

2019. júl. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Haha, köszi :D

Lehet, majd hamarosan meglátjuk. Csak ki szeretném próbálni, milyen is lenne valójában a linux úgy gyakorlatban, mert programozok (web, fullstack, meg most javascriptbe mélyedtem bele(nodejs,vuejs)) és sokan mondták, hogy a linux így jobb úgy jobb, szóval adok neki egy esélyt, de vérbeli, "a kezdetek óta" windows-os userként nehéz lesz beleszokni :D

2019. júl. 12. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!