Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új gép, vagy jelenlegi fejlesz...

Monakritika kérdése:

Új gép, vagy jelenlegi fejlesztése?

Figyelt kérdés

Van nekem egy otthoni stúdióm, ahol zenéket csinálok, animálok, néha játszok. A jelenlegi gépemet kicsit kezdem már kinőni, viszonylag még gyors, de sajnos vannak gyenge pontjai.


Például csupán csak 1 Gb Vram van videókártyánként,

csak maximum 16gb ramot támogat az alaplap, és tükrös a számítógép, ez miatt nem lehet benne alaplapot cserélni.


Most jelenleg a gépem:

Xeon X3440 4x2.53Ghz

2x4GB Samsung ddr3 1333Mhz

2x250GB HDD 100/100

250GB SSD 100/97

GTS450 1GB VRAM

GT710 1GB VRAM

500w NBase

Alaplap és gépház típusa: Fujitsu Celsius W380


Továbbra is főképpen zenekészítésre, és animálásra lenne használva a gép, Nem hinném hogy nagyon sokat játszanék rajta. Gondolkoztam a két videókártyát leváltom 2 Nvidia Quadrora, de most már nem igazán tudom megérné-e.


Kb jövőre lenne elég pénzem gépet cserélni, és akkor is csak kb 100.000-120.000 Ft lenne az egész keret.

Mindenképp szükségem van 2 db videókártyára, mert 3 monitorral dolgozok.


Szerintetek ezzel még tudok boldogulni? ( legalább 3-5 évig) Vagy cseréljem le minél hamarabb az egészet?

( Szeretnék elkezdeni 4k-ban animálni. )



2019. júl. 18. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Ez a gép már kuka, nem érdemes vele foglalkoznod. Ha a helyedben lennék, váltanék AMD Ryzen-re majd.
2019. júl. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább bővítsd a gépet, proci,ram, már elég jó áron lehet venni hozzá xenon procikat használtan vagy nézz körül a Vaterán egy hasonló Fujitsu Celsius 2 xenon procis gépért elég elfogadható áron vannak ezek az erőgépek. Sajnos az említett összegből szerintem nem jön ki hasonló erőgép és a Fujitsu Celsius gépek magas minősége sem elhanyagolható.


[link]

2019. júl. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem igazán szeretnék se, Radeonra, se Amd-re váltani, nekem ezek a hardverek mindig is idegenek voltak, és néha napján ha találkoztam egyel, mindig rossz tapasztalattal lettem gazdagabb. Mégegyszer leírom: Nagyon kevés pénzem lenne a komplett cserére, Még akkor is, ha a jelenlegi gépemet jóáron el tudnám árverezni.
2019. júl. 18. 22:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Én erre a gépre már nem költenék, tudom hogy kicsi a kereted de egyszerűen nem éri meg pénz bele tenni. Olyan mintha egy Trabantra költenél évi 50 ezret csak azért hogy tudd használni, viszont az autó össz értéke jóval alacsonyabb mint a ráfordított összeg.

Erre szokták azt mondani hogy pénz temető.

Neked amúgy is egy erős procira lenne szükséged, ahhoz meg egy modern alaplap kell, és itt vége is a történetnek.

2019. júl. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most láttam a linket, eddig még nem hallottam erről a gépről, de utána néztem, és nagyon tetszik! Talán ha ügyes vagyok és sikerül szereznem egy ilyet, egy ideig néhány dolgot átpakolok, és ha lesz pénzem, fejlesztem.
2019. júl. 19. 00:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne hallgass a sok amd és ryzen fanatikusra eleve a nvidia driver és optimalizálás téren fényévekkel előrébb van mint az a fos és az intel nem mikrolaggol mint a ryzenük :D
2019. júl. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
maradj az intel és nvidia vonalon
2019. júl. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!