Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem kapcsolódik az...

Miért nem kapcsolódik az internetre? (Bővebb leírás lejjebb)

Figyelt kérdés

Üdvözletem!


Vettem egy TP Link Archer C6 AC1200 WiFi-s routert. Digi netem van, az előző TP Linkes routeremmel hibátlanul működött, amíg el nem öregedett, ezért is kellett cserélni. Böngészőben a gyors beállításban megadom az idő zónát, megadom a csatlakozásnál a PPPOE-hoz a felhasználónevem, jelszavam, WiFi beállításokat is alapértelmezettként hagyom, és hibát ír ki. Ettől függetlenül mégis azt írja a TP Link kezelő felülete, hogy van kapcsolat, ha kábellel vagy WiFi-n keresztül akarok kapcsolódni, akkor is azt mutatja, hogy van kapcsolat, de mégsem tölt be semmit, csatlakozási hibát ír ki a böngésző, meg minden, ami internetet akarna használni. Többször átolvastam a leírást, mindent lépésről lépésre úgy csináltam, ahogy írták. A régi router-t is én üzemeltem be, semmi hasonló bajom nem volt belőle. Tudom látatlanban mennyire lehetetlen megmondani, hogy mi a baj, de hátha valakinek van egy jó tippje.



2020. febr. 27. 21:09
 1/5 Mr. V. ***** válasza:

Ne a quick setuppal, hanem rendesen állítsd be!


Ha van 2 géped, akkor az egyikre csatlakoztasd a régit, a másikra az újat és lépésről lépésre ellenőrizd a beállításokat, netán másold át, ami épp üres, vagy hibás adat.


Ez az egyik legegyszerűbb megoldás.

2020. febr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Próbáltam advanced módban is mindent átnézni, annyira sajnos nem vagyok hozzáértő, de nekem minden rendben tűnt. Átnéztem mind a két router beállításait, nem vettem észre különbséget. Megpróbálom valaki másnál is majd beüzemelni, hogy kiszűrjem hibás-e az új router.

2020. febr. 28. 08:17
 3/5 SIDLER22 ***** válasza:
A router után mi van a hálózaton? Van egy modem vagy egyből a fali kábel ami a szolgáltatótól jön? Ha van egy + modem akkor meg kéne próbálni a Dynamic IPv4 csatlakozást. Ezt a területet annyira nem ismerem a Hálózat világában, de tudomásom szerint a PPPoE kapcsolatot közvetlenül rádugott xDSL vonalaknál használják. A Telekomnak van ilyen rendszere sok helyen, de nem tudom a Digi-nél hogyan működik.
2020. márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 SIDLER22 ***** válasza:
Bocsánat kijavítanám magam. Minden kapcsolaton használják, de csak közvetlenül a szolgáltató kábelére dugva kell használni a PPPoE funkciót.
2020. márc. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Úgy néz ki a dolog, hogy a Digi modemjéből közvetlenül a router-be kötöttem, semmi más nincs közte. Ellenben többen is próbálták beüzemelni más helyen is, és náluk sem csatlakozott, szóval valószínűleg gyárilag hibás a router. Minden esetre köszönöm a segítséget!

2020. márc. 2. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!