Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ti észrevettétek fb-on ezt az...

Ti észrevettétek fb-on ezt az összefüggést?

Figyelt kérdés
Tehát, ha megnéztek valakit, akkor a program berakja az illetőt az ismerősnek ajánlások közé és valószínűleg a másiknak is, akit megnéztetek. Én onnan szoktam sejteni ki nézett meg, hogy az ajánlásokra kattintok és akit nem én látogattam meg, az gondolom engem nézegetett. Szerintetek jól gondolom, hogy ez alapján simán tudható, ki nézte meg a profilunkat?
2020. márc. 22. 13:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
60%

Ez szerintem nálad csak véletlen. Aki nem ismerősöm, de gyakran nézem a profilját azt nekem nem ajánlott ismerősöm. Teljesen mindegy, hogy most pl beszélek is az illetővel, vagy csak kiszemeltem, vagy bármi más okból nézem soha nem rakott még be olyat akinek nézegetem a profilját. Többnyire ismerőseim ismerősét ajánlja, vagy akivel van valami közös pont, pl ugyan ott tanulunk/tanultunk, közel élünk, egy az érdeklődési körünk vagy bármi hasonló. De akivel semmi ilyen nincs azokat soha nem ajánlotta fel nekem.

Ez nálad pusztán a véletlen műve és nincs semmi alapja.

2020. márc. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézegetem senki profilját, mások se az enyémet mivel már se profilkép se semmi nincs rajt régóta, az ismerőseim ismerőseit dobálja fel, akikkel több közös ismerősöm van.
2020. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen véletlenszerű. Bejelöltem egy rokonomat, aki 200 Km-re lakik tőlem, majd utána az ő ismerőseit kezdte ajánlgatni (nagyon sokat), egyet se ismerek, senkit abból a városból.
2020. márc. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
58%
Nem fogja kiírni, hogy ki nézte a profilodat. Sem sejtetni, sem utalgatni rá, de még az oldal kinézetét adó forráskódban sem dugja el szórakozásból (van ilyen cikk, teljesen hülyeség). Viszont akivel te tartod a kapcsolatot, azt előrébb sorolja hogy ne kelljen sokáig keresni. Emiatt akiket te megnézel, azt is előrébb hozza minden lehetséges találatban, hiába nem az ismerősöd, így kerül be az ajánlások közé is. Ebből nem következik, hogy más azért van ott, mert ő meg téged nézett. Alapvető ajánlási tényező a közös ismerősök száma, közös lakóhely, munkahely, iskola, illetve az általad látogatással felhozott bármilyen idegen közös adat hiányában.
2020. márc. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
7%
Nekem ezt csinálja, azt hittem véletlen, de tényleg mindig azt rakja oda főleg, akit én néztem
2020. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
5: Nekem is egyértelműen ezt csinálja.
2020. márc. 22. 14:44
 7/28 anonim ***** válasza:
31%

A meddő filozofálás helyett inkább töröljétek le magatokat, mert ha ez meredek nektek, akkor ha tudnátok valójában mit tud rólatok megijednétek.


Én töröltem magam, és mentálisan kitisztultam.

2020. márc. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
7: Hagyjuk a hittérítős szöveget, légyszi....
2020. márc. 22. 14:58
 9/28 anonim válasza:
43%
Igen, e mellett még sok furcsaságot csinál sokszor...
2020. márc. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

#10

Ez kb így van. Minden beszélgetést, elküldött képet (igen lányok, minden képet) tárol a facebook, még azokat a szövegeket is, amiket begépeltél, de nem küldtél el, ez nyílt titok.

Minden adatodat kiadhatják 3. félnek, ennek következtében törtennek a hírdetések is, de ugye még a személyesebb adataidat is kiszolgáltathatják, amibe te bele is eggyezel. Ez nem összeesküvés elmélet, ez pusztán tény. De ugye a google és a facebook is össze dolgozik és ugyan úgy adják veszik az adatokat.

Nekem pl személyes adataimnál érdeklődési körnél ott volt a hegedű és a zene, mert volt olyan videó amit néztem és benne volt a hegedű. Meg ugye az még csak elméleti síkon megy, de egyre több alátámasztással, hogy pl a facebook alkalmazás le is hallgat, majd az alapján jelenít meg hírdetéseket. Ez mondjuk már elég meredek feltevés, de nekem is gyanús néha, de én még betudom a véletlennek.

Szóval nem kell emiatt leszolni a facebook elleneseket, ők ezeket nagyon parának gondolják, szerintem az is. De mivel nem őrzök atom titkokat, nincs semmi takargatni valóm éppen nem pánikolok ezek miatt.

Telefonnál amúgy se csinálok semmi ilyen privátabb dolgot. Gépen meg pár kiegészitővel szinte láthatatlan vagyok, legalábbis annyira amennyire szeretnék az lenni, mert ott sincs semmi titkos kutatás, illegálisabb tevékenység, csak több a privát dolog.

2020. márc. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!