Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ti észrevettétek fb-on ezt az...

Ti észrevettétek fb-on ezt az összefüggést?

Figyelt kérdés
Tehát, ha megnéztek valakit, akkor a program berakja az illetőt az ismerősnek ajánlások közé és valószínűleg a másiknak is, akit megnéztetek. Én onnan szoktam sejteni ki nézett meg, hogy az ajánlásokra kattintok és akit nem én látogattam meg, az gondolom engem nézegetett. Szerintetek jól gondolom, hogy ez alapján simán tudható, ki nézte meg a profilunkat?
2020. márc. 22. 13:05
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
11: Nekem ugyan ellophatják az adataimat, mert semmi olyat nem pakolok ki, ami titkos, ennyi eszem van. Viszont mivel nem erre irányult a kérdés, így nem is szeretnék elmenni ilyen irányba! Tehát nem kell offolni....
2020. márc. 22. 16:17
 12/28 anonim ***** válasza:
42%
Kérdező, ha 100an leírják hogy nem így van és példákkal igazolják azt le se szarod, de jön egy valaki aki egyetért veled és máris észreveszed. Csak igazolni szeretnéd hogy a lányok akiket feldob neked, téged nézegetnek titokban mert rólad álmodoznak. Nem akarom lelőni a poént, de krvára nem...
2020. márc. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

12: Lány vagyok.:D

És vitatkoztam valakivel? Akkor honnan látod, hogy mások véleménye nem érdekel? -.-“

Ja és nem kell az off!!!

2020. márc. 22. 18:06
 14/28 anonim ***** válasza:

#13


Akkor a pasik :D


De tényleg nem így van.

Nekem rengeteg az ilyen ajánlás, de kevés ismerősöm van. Így gondolom nálam szembetűnőbb a dolog, mivel a legtöbb ismerősöm se ismerősöm.

Így feldobja első körben azokat akikkel pl egy suliba jártunk, több közös ismerősünk van. Isten igazából ez egy algoritmus lehet ami az alapján szűri az ismerősök javaslatát, hogy kivel mennyi közös ismerősöd van, vagy ismerhetitek-e egymást valahonnan. Ha nincs közös pont, pl születési hely, iskola, munkahely, baráti kör, hiába nézed az adatlapját nem fogja feldobni. Hiszen miért is? Milyen logika alapján lenne rá szükség, hogy olyat javasoljon, akinek rendszeresen nézed az adatlapját, de nem jelölöd be?

Több ismerősnèl lehet másabb, hiszen ha minden tényleges ismerősöd ismerős akkor nagyobb esélyel ajánl be olyat akit ismerhetsz valahonnan, de nézed az adatlapját is.


Konkrét példa volt egy lány, semmi nem volt közöttünk, de a nevét nem igazán tudtam megjegyezni, így ha rá kerestem mindíg a barátnője profiljáról kerestem meg, sőt a barátnője be is jött emiatt néha rá is néztem, de mivel nem volt közös ismerősünk, mert a másik lány nem volt ismerősöm, az ország másik végében lakott ezért nem is dobta fel soha.

2020. márc. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
10%
Nálam is sok olyan van ott az ajánlásoknál, akiket kicsivel előtte néztem meg.
2020. márc. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
10%
14es: nem tudom melyik válaszoló voltam már, de tessék egy példa. Viszonylag friss kapcsolat, párom mesélt a hevarjairól. Kíváncsi lettem, rájuk kerestem, hogy mégis milyenek. Egyetlen közös ismerősünk a párom. Azóta is folyamatosan ajánlgatja őket a facebook, pedig a páromon kívül max egy-két együttes lehet közös dolgunk, ami alapján az algoritmus működne. Igen, többnyire azokat dobja ki, akikkel sok közös dolgunk van, de azt egyszerűen nem vagyok hajlandó elhinni, hogy a párom haverjait is emiatt ajánlja, és nem azért mert megnéztem őket. :D Azt nem tudom, hogy mi van azokkal, akik téged néztek
2020. márc. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
16: Erről beszéltem.
2020. márc. 23. 14:20
 18/28 anonim ***** válasza:
52%
A párod a közös pont a haverjaihoz, valószínűleg ha nem nézed meg akkor is elkezdte volna ugyanúgy ajánlgatni őket. Nekem is számos ismerősöm ismerőseit dobálja akikre sose nézek rá, nem is foglalkoztam soha senki keresésével.
2020. márc. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

#16


Mióta ismerősöd a párod?

Gondolom nemrég ismerted meg és nem évek óta ismerősöd. Mivel egy társaságból van egy ismerősöd, emiatt ajánlja a facebook, hogy hátha őket is ismered esetleg. Barátaival jelölgetik meg egymást facebookon? Van kirakva közös programjuk vagy bármi hasonló? Te barátnőddel raksz ki megint ilyen közös eseménseket?



Kb 8 éve van facebookom, még az iwiw volt menő mikor csináltam facebook felhasználót, de ennyi év alatt sem dobott ki olyat akivel nem volt semmi közös csak úgy rákerestem. Gyakrabban dob ki olyanokat inkább akivel nincs közös ismerősöm se, csak valami közös dolog. De olyat még nem adott ki egyszer sem akinek a profilját nézegettem.

De ha gondoljátok, keressetek valami full random külföldi embert és nézegessétek a profilját, hogy aztán feldobja-e.

2020. márc. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

19es, viszonylag régóta ismerjük egymást a párommal, ő és a haverjai nem jelolgetik egymást semmiben, sőt, van amelyikkel még csak nem is ismerősök Facebookon, csak messengeren szoktak dumálni. Ha abból indulunk ki, hogy azért ajánlja őket a Facebook, mert egy ismerősi körbe tartoznak, akkor miért nem ajánlja pl az egyetemi csoporttársait, akikkel jóval több közös ismerősünk van, hiszen én is arra az egyetemre járok? Továbbá mielőtt megnéztem volna az adatlapjukat, egyetlen egyszer sem jöttek fel az ajánlottak között, mióta megnéztem a profiljukat, kb azonnal és folyamatosan ott vannak.

Tényleg nem tudok véletlenként tekinteni erre, hiába pontozol le folyamatosan :D

2020. márc. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!