Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha valakiről kiderül, hogy...

Ha valakiről kiderül, hogy egy torrent oldalról töltött le filmeket az büntetendő?

Figyelt kérdés

2020. szept. 25. 22:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
52%
Személyes használatra letöltheted a filmet. A megosztása ütközik törvénybe.
2020. szept. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
84%

1. Nem egy "torrentoldalról" töltöd le a filmet, hanem a torrentoldalak - trackerek - által meghatározott kliensektől. P2P-hálózat, nem kliens-szerver architektúra.


2. Kis hazánkban - 1999. évi LXXVI. törvény szerint ( [link] ) - az audiovizuális művek magáncélú másolása megengedett

"Természetes személy magáncélra a műről másolatot készíthet, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja."

a feltöltés/megosztás nem

"18. § (1) A szerző kizárólagos joga, hogy a művét többszörözze, * és hogy erre másnak engedélyt adjon."


Szóval ha csak letöltesz, azzal nem követsz el bűncselekményt.


3. Egyébként is: a lőtéri kutyát nem érdekli, mit torrentezel.

2020. szept. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
A letöltés nem ütközik törvénybe, de a torrent a működési elvéből adódóan ahogy pár MB-ot letöltött, már meg is oszt, ami már büntethető. Persze az se mindegy, mit töltesz le/osztasz meg, vannak szabadon terjeszthető filmek, zenék, szoftverek. A torrent maga legális, szerzői jogvédett tartalmat megosztani és letölteni (mert azonnal meg is osztod) nem az.
2020. szept. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
És utólag hogy bizonyítható az, hogy amikor én töltöttem le akkor volt olyan aki töltötte le rólam?
2020. szept. 25. 23:03
 5/30 anonim ***** válasza:
64%
Az mindegy, hogy volt-e valódi forgalom. A lényeg, hogy megosztottad.
2020. szept. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
De ha senki nem töltötte le rólam amíg én töltöttem le akkor a feltöltés bűncselekményét nem követtem el. Szóval így nem büntetendő torrentezni gondolom.
2020. szept. 25. 23:16
 7/30 anonim ***** válasza:
70%
De igen, mert megosztottad. Az mindegy, hogy bárki letöltötte-e. Ugyan olyan mintha feltennéd a honlapodra. Mindegy, hogy bárki letöltötte-e vagy sem, büntetendő.
2020. szept. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
És konkrétan mit kaphat az ember ezért? A sértettek ebben az esetben a film készítői. Nekik kell ilyen esetben feljelentést tenniük, nem?
2020. szept. 25. 23:23
 9/30 anonim ***** válasza:
Ne aggódj te azon, az Artisjus képviseli majd őket.
2020. szept. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Így van, a film jogtulajdonosainak kell feljelentenie, általában pénzbüntetés van. Börtön akkor szokott lenni, ha bevételszerzésre használod, például másolt DVD-ket árulsz, pénzért teszed letölthetővé.
2020. szept. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!