Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha valakiről kiderül, hogy...

Ha valakiről kiderül, hogy egy torrent oldalról töltött le filmeket az büntetendő?

Figyelt kérdés

2020. szept. 25. 22:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

#5: Ez azért nem teljesen állja meg a helyét. Jogilag nincs olyan, hogy "megosztás". Többszörözés van. Az pedig, ha csak a többszörözés kísérletét segíti elő, nem ugyanaz jogilag, mint maga a többszörözés.

Egyébként nem véletlen, hogy idehaza nem szokás az egyszeri letöltőket vegzálni. Jogilag nagyon ingoványos ez a terület, nehezen bizonyítható, és igazából a torrentező személy a legkisebb porszem az egész történetben. Akik torrent trackereket, meg torrenteket tartalmazó weboldalakat üzemeltetnek, azokra szoktak lecsapni, hiszen ők azok, akik az egészet lehetővé teszik. Decentralizált a torrent, de attól még a torrentek információit valahol tárolni kell.

2020. szept. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Szóval ha valakinek találnak filmeket a gépén akkor annak azt kell mondani hogy egy fórumon találta őket és így nem követett el bűncselekményt?
2020. szept. 25. 23:31
 13/30 A kérdező kommentje:
Amúgy csak érdeklődésképpen kérdeztem, én nem vagyok egy nagy filmes, meg ha lenne is a gépemen valami az nem sokáig lenne ott.
2020. szept. 25. 23:37
 14/30 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk kiírod cd-re a letöltöltt filmet, akkor már pénz bírságot is kaphatsz terjesztésért.
2020. szept. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Az miért terjesztés ha kiírnám cd-re?
2020. szept. 25. 23:45
 16/30 anonim ***** válasza:

"#5: Ez azért nem teljesen állja meg a helyét. Jogilag nincs olyan, hogy "megosztás"."

Nem kifejezetten "megosztásnak" hívják, de van a "megosztásra" való utalás:

"A mű többszörözésének minősül különösen

...

a sugárzás vagy a vezeték útján a nyilvánossághoz történő közvetítés céljára való rögzítés"


Illetőleg 2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről ezt "lehívásra történő hozzáférhetővé tétel"-nek titulálja.


"Decentralizált a torrent, de attól még a torrentek információit valahol tárolni kell."

DHT, PeX, Magnet link, Gossip protokoll (megvalósítására példa a Tribler kliensben: [link] )

2020. szept. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Azt hiszem akkor leformatálom és újratelepítem az egész gépemet, hátha valaki felfigyelt erre a kérdésre és jövőhéten kopog a rendőrség:) nehogy találjanak valamit. Persze én nem vagyok torrentező, de hátha nem hinnék el.
2020. szept. 26. 00:40
 18/30 A kérdező kommentje:
Bár elvileg az adataimhoz nem férhetnek hozzá, de biztos ami biztos.
2020. szept. 26. 01:00
 19/30 anonim ***** válasza:

"akkor leformatálom és újratelepítem az egész gépemet"


Recovery programmal megtalálják majd a letöltött filmeket, és lesz nagy ajjajj. Jobban jársz ha megsemmisíted az adattárolóid.

2020. szept. 26. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Formatálásnál én úgy tudom minden adat elveszik véglegesen, ha csak simán letörlöm őket akkor tudnák őket visszahozni abban az esetben ha utána a helyük nem lett felülírva valami mással. Nem vagyok informatikus, javíts ki ha tévedek, de én így tudom. Régebben már én is állítottam vissza fájlokat a gépemen a recuva-val.
2020. szept. 26. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!