Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az okostelefonok lehallgatnak...

Az okostelefonok lehallgatnak minket?

Figyelt kérdés

Már többször előfordult velem, hogy - bár nem volt bekapcsolva a hangfelismerés - elég volt csak beszélnem valamiről ahhoz, hogy a Google adWords hasonló témájú hirdetéseket adjon fel. A leghátborzongatóbb viszont egy nemrégi eset volt.


A kisöcsém imádja a focit, engem pedig az ingatlanok érdekelnek. Az öcsém megkért, hogy játszak vele egy játékot a telefonon, majd úgy döntöttünk, mobilt cserélünk. A kör végén a kisöcsém az ÉN iPhone-omon megkapott valami focis videójáték hirdetést, míg én az ÖCSÉM androidján megkaptam az ingatlan hirdetést.


Azt gondolom, hogy ez nem lehet véletlen.



2020. okt. 23. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ebben nincs semmi hatborzongato, celzott reklamok, ennyi. Senkit nem izgat, hogy mirol szovegelsz a haverjaiddal. Szerintem ha drogdiler lennel, akkor sem kellene az okostelefonodtol tartanod.
2020. okt. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
De mondok mast, en multkor viszonylag sok idot toltottem el a CIB-ben, utana CIB-es ajanlatok reklamjaival volt tele minden. Tehat nem csak a mikrofon hallgat le, de helymeghatarozas alapjan is kapod a reklamokat.
2020. okt. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
igen nekem is vannak ilyen tapasztalataim. egyszer beszelgettem valakivel a téligumirol ami a kicsira kellettt es utana egyfolytaba gumis hirdeteseket dobott fel. igen a helymeghatarozs is mukodik mert egyszer voltam egy etterembe es utana meg annak a reklamjait lattam allandoan xD
2020. okt. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tegyük fel belépsz egy másik gépen, nem lehetetlen beszéd nélkül egyszerűen mozdulatok stb alapján felismerni a felhasználót.

pl: van olyan, hogy járás alapján.

Az meg, hogy a hangot digitalizálják és szöveggé alakítják és az alapján egy beszélgetést érintő főbb témákat kiszedik, majd reklámra használják, hát simán..

2020. okt. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Ha extaziról beszélsz a drogos haveroddal, akkor majd jelentkezik nálad egy drog-kartel, hogy ültessetek kerát az alagsorban, vagy mákot a hátsóudvarban... :-)


Ha arról beszélsz a haveroddal, hogy a tegnap esti buliban milyen jó qrvát láttál, akkor a hozzád legközelebbi qrvanegyedből kiküldenek hozzád egy f@s.zcibálót... :-)


Tehát az a lényeg, hogy mint ahogyan a kisgyerekek is csinálják, mindig hajtogatnod kell, hogy mire vágysz és valóra váltják! :-)

2020. okt. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igaz Mondó - legyen neked igazad! :D
2020. okt. 23. 23:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert ezelőtt egész életedben csak és kizárólag ingatlanos reklámokat láttál?
2020. okt. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7: Ezt honnan következtetted ki?
2020. okt. 24. 20:42
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


Hát hogy olyan nagy dolog látni egy nem-ingatlanos reklámot.

Ha kutyakajás lett volna, rájönnél, hogy aznap reggel vettél a boltban kutyakaját, de durva.

Ha játékos lett volna, eszedbe jutna, hogy két nappal azelőtt játszottál az unokatestvéreddel, csak nem lehet véletlen.


Szóval szerintem nem nagy dolog; az pont focis volt, és kész. Majd legközelebb lesz más is. Nem csak ingatlanos, nem "pont focis", más is. Mint akkor a focis. 🙂

2020. okt. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!