Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az előbb láttam egy régi...

Az előbb láttam egy régi videót a Torrentezésről. Most akkor torrentezni legális, vagy illegális?

Figyelt kérdés
2021. febr. 21. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Legális, ha nem jogvédett anyagokat töltöl le, a legtöbb Linux disztrónál ott van a torrent letöltés is.
2021. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Argloss ***** válasza:
100%
Képzeld el úgy, mint egy kést. A kenyeret teljesen legálisan felvághatod a késsel, ha viszont a szomszéddal teszed ezt, akkor már nem az.
2021. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Pedig nehéz elképzelni. Honnét tudod mit lehet, mit nem?
2021. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"Nem tudtam hogy tilos gyilkolni.."
2021. febr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyilván a torrentekre gondoltam.
2021. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A torrent nem több, mint egy p2p típusú fájlmegosztó rendszer, egy protokollként érdemes elképzelni. Ahogy #1 is rámutatott, a torrent rendszer használata alapvetően teljes mértékben jogszerű; és a torrentes letöltések időnként gyorsabbak is a hagyományosnál.

Ha viszont jogvédett anyagot töltenél le, pl. filmek, fizetős programok stb. ezek bizony törvénybe ütköznek, nem beszélve arról hogy nem etikus dolog.

2021. febr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
De akkor miért ne lenne etikus, ha nem rakja fel sehova (pl. Youtube) és csak megnézi?
2021. márc. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Argloss ***** válasza:
53%

20:01 - Azért nem etikus, mert ez lényegében egy szolgáltatás, ami úgy hozza vissza a belefektetett pénzt és energiát, hogy az emberek fizetnek érte.

Etikus dolog távozni a masszőrtől fizetés nélkül? Múzeumból? Vidámparkból? Lényegében az élményen kívül nem viszel el tőlük semmit, akkor etikus fizetés nélkül távozni?

2021. márc. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!