Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Végponti titkosítást használ...

Végponti titkosítást használ a Google Drive, Google Fótok, OneDrive, Amazon Cloud, Samsung Cloud, Xiaomi Cloud, Huawei Cloud?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam itt gyakorin hogy nem, és inkább használjuk végponti titkosítási email fiókokat és felhőtárhelyeket nem ilyen nagy Amerikai cégeket.


Ez szerintem buta informatikus lehet:

[link]

Mi a véleményetek róla amit mondott?


Facebookon is mindig adatszivárgások vannak.



2021. ápr. 23. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

"Végponti titkosítást használ a Google Drive, Google Fótok, OneDrive, Amazon Cloud, Samsung Cloud, Xiaomi Cloud, Huawei Cloud?"

Alapesetben az "ingyenes" szolgáltatásaikban egyik sem.


A Google például kifejezetten és deklaráltan azért nem, hogy az adataidban turkálhasson, amiből - legalábbis elvileg - a hirdetők számára anonimizált profilt alkothasson ami alapján direkt hirdetésekkel bombázhatnak téged.


A Microsoft Onedrive esetében elvileg rendelkezésre áll egy személyes tár:

[link]

de mivel az egész zárt forrású, nem lehet tudni, hogy valójában hogyan működik, nincs-e a Microsoftnak "hátsó kapuja" hozzá.


Éppen ezért javaslom, hogy ezen - és más hasonló - felhőtárhelyek esetében ajánlatos nyílt forrású, végponttól-végpontig történő, röptében titkosító megoldást alkalmazni - ilyen például a Cryptomator:

[link]


Illetőleg a titok mindaddig titok, amíg csak Te ismered.

Ha ezt - a titkosított állomány elérhetőségét és a dekódoláshoz szükséges kulcsot - megosztod valakivel - pláne egy titkosítatlan csatornán (például egy olyan csevegőszoftveren vagy e-mailben, ami nem használ végponttól-végpontig történő titkosítást) - akkor már kompromittálódhat.

2021. ápr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor az ember miért beszél ilyen hülyeségeket?

Miért védi a Google-t?


Pcloud, Mega, Degoo, ProtonMail használ végponti titkosítást ingyen, ez a nagy informatikus meg engem szúr le miről beszélek én ember.

2021. ápr. 23. 14:53
 3/7 A kérdező kommentje:
Meg olvastam itt gyakorin is hogy bankszámlát kér és személyit a Google YouTube, meg ma olvastam nem enged be a fiókjába egy felhasználót, Facebook is kéri a személyit lehet kötelezővé is teszik (sok magyar őrülne is ennek). Mit képzelnek már magukról. Microsoft is csinált már ilyent hogy nem engedte belépni a fiókjába az illetőt.
2021. ápr. 23. 14:58
 4/7 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 23. 15:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a faszi ilyen szereplővágyó kis ripacs, nagy pofával megmondja a hülyeséget, és örül is neki. Közben fogalma sincs, mi a különbség a titkosított csatorna és a végponti titkosítás közt.
2021. ápr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Meg mindig a Windows 10 védi, aki meg Windows XP win7 Windows 8.1-t az hülyézi meg ne csodálkozunk hogy feltörik a gépünket, meg vegyünk meg minden szoftvert filmeket stb vagy használjunk alternatívát. Meg a Facebookra is azt mondta nem az ő hibájuk teljesen az adatszivárgás.


Tegnap volt egy kommentelő aki 100 ezer Ft csak a fűzetése és nem sok pénzt tud adni egy teloért.

2021. ápr. 23. 15:49
 7/7 anonim ***** válasza:

"Facebookon is mindig adatszivárgások vannak."


Azért ne keverd a jelszókiszivárgást és a titkosítást. Meg hogy mi és hol titkos. Nem véletlenül maga az ember a leggyengébb láncszem itt.

Erre mondják: a tudás hatalom.

2021. ápr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!