Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Máshol is ennyire rosszak a...

Máshol is ennyire rosszak a Vodafone-UPC szolgáltatásai, vagy csak itt?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném: nem panaszkodásból vagy hirtelen felindulásból készült a kérdés, miután mostanra a dühöt az őszinte kíváncsiság vette át, amit az ügyfélszolgálat nem tud kielégítően csillapítani.


Jelenleg Budapest I. kerületében lakunk. Amióta a Vodafone átvette a UPC-t, nem túlzok, hetente több órára elmegy az internet és a tévé. A probléma okát és fennállásának időtartamát sohasem tudják megállapítani. Az ügyfélszolgálat mindig tisztában van a problémával, szóval nem kifejezetten a mi készülékeinkkel van a baj, ám arra a kérdésre, hogy ez miért van, vagy hogy csak itt van-e mindig baj vagy máshol is, sosem kaptunk eddig választ. Korábban egyébként a 14. kerületben laktunk, és ugyan akkor még UPC volt, de szerintem két év alatt egyszer ment el a net.


Szeretném, ha leírnátok a tapasztalataitokat, kíváncsi vagyok, hogy Budapesten kívül, és más kerületekben is ugyanez-e a helyzet, mert ha tényleg ennyire súlyos, mindenképpen váltani szeretnénk a hűségidő lejárta után.


Köszönöm!



2021. okt. 1. 07:46
1 2
 11/15 Kérdező95 ***** válasza:
Pest megye harmadik választó kerület, minden nap 2-3 szoktak írni a városunk blogjaiba hogy nincs internet, ez előtt se volt korszerű az upc itt, de mióta a vodafoné olyan mintha elöregedett volna hirtelen a rendszer, vagy mindennap egy upc kábelt levágnak
2021. okt. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Nekem 3-4 napja feltűnően rossz a net, YouTube videók lejátszása (vagy akár YouTube premiumon videó nélkül, CSAK a zene lejátszása!!) érdemi várakozás nélkül kb. lehetetlen. Baromi idegesítő, főleg úgy, hogy kb. 2 hónappal ezelőtt lett 1000-es a net, mellette cseréltek routert is, ami mondjuk jól néz ki legalább.. Amikor cserélték, feltűnően gyorsabb volt, örültem is, mert nem volt probléma egy darabig.


Azt mondjuk már régóta tapasztalom, hogy a hálóban rosszabb a net, mint a nappaliban, ami mondjuk teljesen érthető, tekintve, hogy a nappaliban van a router, de sokszor azért bicskanyitogató, hogy mennyivel szarabb a hálóban..


A napokban viszont rekord, még sosem volt ennyi ideig ilyen "belassulás", és több kimaradás, függetlenül attól, hogy a nappaliban vagy a hálóban vagyok.


Pécs

2021. okt. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A vodkafon internetszolgáltatása mindenhol egy kalap szart ér. A routerük ipari hulladék, de a központi problémák is rendszeresek. Örülök, hogy végre megszabadultam tőlük, a Digivel semmi gond nincs.
2021. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

14: Más meg a Digit szídja és a Vodafone-al van így.

Ez annyira szubjektív...

Tök mindegy, csak valamit szídjunk, meg valamivel igazoljuk, hogy jó döntést hoztunk...

2021. okt. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ugyan ez volt a tapasztalatom velük, mint amit írsz. Tizenévig UPC-s voltam, semmi baj nem volt velük. Amióta Voda lett drasztikusan esett a színvonal. Akit csak tudok lebeszélek róluk. Én azóta Telekomos lettem. A gigás internet éjjel-nappal 940-en jön-megy azóta, bármikor is mérem. Azt nem értem, hogy ha megvették kompletten a céget, a dolgozókkal, a hálózattal, infrastrukítúval, átjátszóállomásokkal együtt, akkor, hogy lehetett, hogy a vásárlás után egyik napról a másikra az 500 megás net leesett 100-ra? Még ünnepnapon is lassú volt. Az üfsz nem kompetens hozzáállása meg csak fokozta az elégedetlenségemet. Ráadásul, amikor váltottam, még a modemet sem tudtam rendesen leadni. Előre nem lehet, mert akkor megszegem a szerződést, még akkor is, ha mondom, hogy attól, hogy itt hagyom a modemet de kifizetem a hűségidőre a vállalt díjat. Az a válaszuk: "ilyet nem lehet, mert ez így szerződésszegésnek minősül." Oké, visszamentem tehát hozzájuk még egyszer. Átadtam a modemet az üfsz-os kiscsajnak, átveszi, elköszön és elmegy. Én meg lesek ott mint a vett malac, hogy nem kéne erről valami papírt kapnom, hogy leadtam? Megvártam még visszajön, szóváteszem, erre azt mondja: hát ő nem tud mit adni nekem erről. Miután meggyőztem, hogy mégis csak jó lenne valahogy tudni igazolnom később, hogy már nincs nálam a Voda tulajdona, nagy nehezen előhúzott valami papírt. Ez is annyira fura eljárási mód volt. Örülök, hogy megszabadultam tőlük, sosem akartam Vodás lenni...
2021. okt. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!