Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyire megbízható a Facebook...

Mennyire megbízható a Facebook hosszabb távlatban adattárolásra?

Figyelt kérdés

Nyilván minden ilyen kérdés hülyeség mert kb olyan mint aki olyan miatt aggódik, hogy összeomlik az internet vagy hasonló ami konkrétan lehetetlen mert azzal együtt gyakorlatilag a ma ismert világ omlana össze, hiszen ahogy az internetet is, a Facebook-ot is nem csak az átlagember használja mindenféle hülyeségre hanem kormányok, miniszterek, hivatalos szervek, titkosszolgálatok stb.


Viszont mégis bennem is felmerült a kérdés, mennyire lesz mondjuk akár több tíz évvel előretekintve a Facebook privát adattárolásra?


Konkrétan semmi extra dologról nincs szó, a barátommal csak amióta megismertük egymást 2019-ben az összes közös élményünkről meg mindenről fotókat, videókat stb oda raktam fel privátban posztok formájában csak neki meg pár másik ismerősnek, mert ott szépen össze van rendezve az idővonalon és tök jó időnként visszatekinteni mik voltak mondjuk egy éve. Lényegében arra használom a Facebook-ot amire eredetileg ki lett találva, gyakorlatilag 5 barát van rajta azt kész nem vagyok nagy közösségi média fan.


Utóbbi időben már minden videó amit kiraktam azt egyben Youtube-ra is feltöltöttem privátba egyrészt mert jobb a videó minősége ott másrészt meg ott valahogy kevésbé félek attól, hogy egyszercsak leáll a szolgáltatás vagy valami adatvesztés áll elő tekintettel arra, hogy nem egy fizetős szolgáltatásról beszélünk és semmilyen szerződés nem köttetett így bármikor bármi eltünhet, letörlődhet és senki fellelősége nem lenne.


Szóval megalapozott ez az aggodalmam, esetleg érdemes lenne ezt a mondjuk max 20-25 poszt tartalmát lementeni inkább vagy felesleges amiatt aggódnom, hogy ezek egy nap csak úgy eltünnének.


Ahogy írtam semmi másra nem használom a Face-t csak erre, tehát nincs semmilyen oldal követve, like-olva, kommentelve bárhova, nincs copyright-os dolog meg semmi szóval nem amiatt aggódok mint ami sok esetben megesik, hogy letiltanak vagy törlik a tartalmad hanem szimplán a szolgáltatás, az oldal megbízhatóságáról adattárolás/adatvédelem terén, ugyanis szeretném ha mondjuk 10 év múlva is visszatekinthetnénk majd a legelső videóra is ugyanolyan formában mint ma.


Már csak azért is felmerült ez a kérdés bennem, mert az elmúlt időben ahogy változott a Facebook felülete a jelenlegire, megszűnt például a featured photos funkció abban a formában ahogy korábban volt hogy 9 képet 3x3 formában kirakhattál a profilodra olyan elrendezésben ahogy tetszett.

Ez például megszűnt. Akkor a borítókép/profilkép elrendezés is megváltozott, tehát ha úgy pozícionáltál vagy fotóztál egy boritóképnek szánt képet, hogy a profilkép helyét figyelembe vetted hova kerül majd akkor az se stimmel ma már.



2021. nov. 13. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem az. Ha valami mindenképp kell, akkor neked legyen meg több adattárolón
2021. nov. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire megbízható a Facebook hosszabb távlatban adattárolásra?"

semennyire

persze nem fog egyről a másik napra eltűnni

de dönthet úgy a cég, hogy holnaptól nem fogod tudni letölteni egyszerűen az adataidat (ilyen egy kattintásos módszerre gondolok, képek-videókra)

a cégnek az az érdeke, hogy könnyen elkezd használni, de minél nehezebb legyen kilépni belőle, félredobni, nem lenne jó, ha máshova akarna költözni a felhasználó

2021. nov. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
SOHA semmilyen fontos adatod NEM szabad a facebookra és társaira bízni!!!
2021. nov. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ilyenről nincs is szó, csupán ahogy írtam, közös kirándulások, vezetős videók, közös élményekről képek/videók és ennyi. Bármi ami nekem személyes adat azt külső HDD-n tárolom itthon még csak a számítógépen sincs semmi tárolva.


Csupán abból indultam ki, hogy Youtube-on is például fellelhetők még a Youtube indulásakor felkerült csatornák, videók, ezek mind megmaradt és nem vesztek el az idő során, Facebook meg közösségi média platformokban nem vagyok otthon abszolút, de biztos mernék lenni benne, hogy még a legelső Facebook fiókok is mai napig a szervereken vannak minden adattal, fotóval stb.

Ahogy mondtam, itt az az előny amiért ide is rakosgattam fel, hogy itt az idővonalon szépen össze van rendezve minden és jobb visszanézni ilyen formában mint mondjuk a Windows fájlböngészőben.


Amúgy a kizárólag Facebook-ra feltöltött videókat egyáltalán le lehet tölteni olyan formában ahogy feltöltöttem? Csak mert mindegy hogy 1440p vagy 1080p videót raktam fel, a Facebook-on 720p minden illetve nem is találtam olyan opciót hogy letölthessem. Felskálázva pedig azért nem olyan mint a natív felbontás.

2021. nov. 14. 10:02
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Tekintve, hogy a facebook lerontja a képek minőségét illetve a META/EXIF adatokat sem őrzi meg, teljesen alkalmatlan biztonsági mentés céljára.
2021. nov. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha esetleg lesz olyan kép/videó ami csak oda lett feltöltve és nincs meg nekem eredetiben akkor azt már el is vesztettem, csak a Facebook-on lesz meg?
2021. nov. 14. 10:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha sehol máshol nem mentetted el, akkor a facebookon még meglehet, de csak rossz minőségben és az eredeti META és EXIF adatok NÉLKÜL
2021. nov. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egy olyan opciót találtam, hogy download all your facebook data és itt lényegében tök jól tényleg mindent amit akarsz kiválogatva letölthetsz.

A képek nem vészesek persze azoknak a minősége is romlott, a videók minősége egyértelműen a 2gb-os videóból lett mondjuk 120mb-os de legalább megvannak ez a legfontosabb. Valószínűleg nagyrésze egyébként le is lett nekem mentve külön még mielőtt feltöltöttem volna face-re de így legalább tuti egyben csináltam egy amolyan biztonsági mentést, innentől kezdve meg már nem is izgat a dolog.


Amúgy azért nagyon bízom benne, hogy ha a UI változik is meg ilyen olyan feature kikerül azért a profilom rajta minden képpel/videóval ugyanígy visszatekinthető lesz, mert tök jó lenne így emlékbe megtartani ezeket.

2021. nov. 14. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!