Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » NCore -on felfüggesztették a...

NCore -on felfüggesztették a fiókomat 8 hét inaktivitás miatt? Azért ez kicsit rövid idő, nem?

Figyelt kérdés
Ez az egész csak a pénz behajtásáról szól? Eddig úgy volt, hogy ha hónapokig nem léptél be (mennyi is? 6-8?), akkor tiltottak, amit megértek. De 8 hét alatt az emberrel történnek dolgok, és nem feltétlenül az lesz az élete középpontjában, hogy belépkedjen oldalakra. Különben azért is lepődtem meg ezen, mert abban sem vagyok biztos, hogy 8 héten keresztül nem léptem volna be. Bár lehetséges persze, de elég korai az emlékem arról, hogy utoljára belépek, és rutinból végigkattintgatom a "Hír megjelölése olvasottként" szöveget. Mindegy is, a lényeg, hogy azért email -ben küldhettek volna ki legalább egy figyelmeztetőt, hogy leredukálták 8 hétre az inaktivitást. Az 100% hogy nem hit'n'run miatt kaptam. Szerintem vannak itt még páran, akik így jártak. Ha igen, akkor nyugodtan megírhatjátok, hogy ti mit gondoltok erről.

2022. ápr. 29. 00:39
1 2 3 4 5
 41/50 anonim válasza:
90%
Akik azt irják h ha valahová sokáig nem lépsz be arra nincs szükséged. Nos a legtöbb oldalt se használod sűrűn hanem ritkán. Akkor mindegyiknek felfüggesztenie kellenne az ilyenneket és fizessen mindneki ha ujra használni akarja? amugy egy emlékeztetőt ilyennek előtt minden oldal küld az ncore nem.
2022. máj. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
26%
nincsen
2022. jún. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
65%
#41 A többi oldalnál amire gondolsz (legyen az pl. webshop, fórum) NEM meghívón alapul a regisztráció. nCore-ba bejutni eleve nem annyi hogy megadod az adatokat és bent is vagy. Kell egy ember aki meghív, ez perpillanat olyan sok pontba kerül ami kb. 1 év mire összejön, vagy lehet többezret fizetni érte. Szóval a regisztrációnak ára és súlya van. Másrészt míg más weboldalak vígan elélnek a reklámokból, vagy abból hogy konkrét webshopok és azon keresztül vásárolnak, ez egy illegális weboldal, amit nagyon nem lehet legális úton fenntartani pénzügyileg. Van pár reklám, de egyébként a fizető userekből tartják fenn magukat.
2022. jún. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%

Én pont most jártam így. Én sem vagyok benne biztos hogy megvolt a 8 hét egyáltalán, de ha meg is volt, kabaré hogy egyszer két hónapért rögtön kitiltanak, mikor évek óta használtam napi szinten az oldalt (teljesen szabályosan), csak bejött egy olyan időszak hogy most nem volt rá időm. Nem tudom ennek mi érelme, de hogy hihetetlenül mocsok dolog, az fix. Főleg, hogy mint a kérdező is írja, semmi figyelmeztetés nem jön mondjuk 6 hét után hogy "Hahó, már 6 hete nem léptél be, még két hét és kitiltunk".

Mondanám, hogy egyértelmű mire megy ki a játék, a prémium befizetésre, logikus lenne, de amikor megpróbáltam ezt, valami orosz csaló adathalász oldalra dobott át, szóval érdekes...

2023. nov. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:
#44 -es: A majomparádéra tudsz ingyenesen regisztrálni, bár én egy ideje nem nagyon torrentezek, szóval nem tudom tartalmilag mennyire marad el nCore -tól. Amúgy meg nagyon egyértelmű mire megy ki, hisz amíg nem voltam felfüggesztve, a vége felé gyakori volt, hogy bejelentkezés után többször is áterőszakolt egymás után arra az oldalra, hogy vegyek prémiumot. Ezt az adathalász oldalt pedig jelenteni kellene akkor. Próbáltad felvenni velük a kapcsolatot? Elvileg ott jobb oldalt van egy cím, amin el lehet érni őket a visszaállítással kapcsolatban.
2023. nov. 23. 10:49
 46/50 anonim ***** válasza:
71%

"Ha valakinek 8 hét alatt nincs tényleg 10 másodpercre, hogy belépjen [...] akkor nem is igazán fontos neki ez az egész."

Való igaz, nem mindenkinek van ez a fontossági sorrend élén. Egy átlagos ember simán lehet tag 10+ weboldalon, szolgáltatásban regisztrálva. Most elkezdtem összeszámolni, hogy én hány oldalon vagyok regisztrálva, és jóval 20 fölött van. Ezek között nyilván vannak olyanok, amiket az ember gyakrabban használ, de vannak, amik természetükből adódóan olyanok, hogy nincs rájuk szüksége folyamatosan az embernek. Elég buta és demagóg dolog erre rávágni, hogy hát amibe nem lépegetsz be folyton, arra egyáltalán nincs is szükséged. Dehogynem. Csak nem állandóan. Az meg, hogy miért nem lép be X ideig? Mert ha valamire éppen akkor nincs szükségünk, akkor nem azon fog járni az eszünk, hogy "na, be kellene még lépni ide is, meg oda is, mert majd 2 hónap múlva használni akarom".

A letöltögetés meg pont olyan dolog, amire nincs minden nap szüksége az embernek. Sőt, van, hogy hetekig nem is kell. De ezt tudják jól az NCore üzemeltetői is. Ha ez olyan dolog lenne, amire rendszeresen szüksége van az embernek, akkor nem kellene mesterségesen szabályozni, mert úgyis belépnének maguktól. De ez nincs így. Ezért erőltetik, hogy akkor is használd az oldalt és a szolgáltatásukat, amikor baromira nem is kellene.

A pénz meg egy másik kérdés. Nekik két érdekük van: az, hogy rendszeresen seedelj, meg az, hogy fizess.

2023. nov. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
42%

#34 "Megjegyzem kíváncsi lennék hogy akik sírnak a pár ezer forintos visszaengedés miatt, azok mennyi mindent "loptak" köszönhetően az nCore-nak, és ha mindezt legálisan szerzik be, mennyi pénzbe került volna nekik"

És akik seedelnek, hány forintnyi kiadástól kímélték meg a többi felhasználót? Ugyanis torrentnél nem az NCore szerverein tárolódnak az anyagok, hanem a seedelő felhasználóknál. Szóval tessék cska a másik oldalt is megnézni! Te nem az NCore-tól "vetted meg" az anyagaidat, hanem a többi felhasználótól töltötted le. Azon többi felhasználótól, akik között lehet, hogy sokan még fizetnek is.

2023. nov. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

8 hét .. kicsit rövid idő, nem?

- egy csinos nővel ez nagyon rövid, de

- egy szigorított fegyházban ez nagyon hosszú idő.. :P

2023. nov. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

#35 "Újabban amúgy is minimálisra fogtam, amióta megjelent ez:"

Egy jótanács: a "PC Fórum" azért távolról sem számít szakmailag hiteles hírforrásnak. Valamikor, 20 éve még annak indult, de - köszönhető többek között az oldal mögött álló stábbal, akik sikeresen elüldöztek minden produktív tagot - jópár éve már a "bulvár" kategóriába tartozik az oldal. A cikkek tele vannak ferdítésekkel, félremagyarázásokkal, illetve a tisztelt szerkesztő a saját képzelgéseit és vágyait is szereti tényként belegyúrni. Érdemes a hozzászólásokat is hozzáolvasni, mert általában rá szoktak világítani benne a ferdítésekre. De alapvetően: PC fórum = az informatika Blikk magazinja.

Ettől függetlenül én is azt mondom, hogy ha megoldható, akkor érdemes tiszta forrásból beszerezni a dolgainkat. Nyilván van, amikor ez nem lehetséges, de kevesebb macera, ha az ember próbál a legális zónában maradni.


"Már a Windowst sem úgy töltöm le, mint pár éve, hanem inkább leszedem a tiszta telepítőt, és azzal a parancssoros megoldással aktiválom, úgy legalább vírust nem nyelek be."

Mióta a hivatalos MS oldalról is letölthető, azóta tényleg nem érdemes "szürke" forrásból letölteni. Egyébként Magyarországon, és az EU területén (kivéve Németországot, akik azért megtalálták a kiskaput) legális a "használt" licencek értékesítése, és pl. Emagon 2-3 ezer forintért lehet már - az EU állásfoglalása szerint legális - Windows kulcsot venni.

Vagy vannak más rendszerek is. Én már 10 éve Linuxozok, és nem csak aktiválási problémáim nincsenek, de valahol az is jó érzés, hogy szabályosan van meg a rendszerem. (Bár előtte a Windowsom is legális volt.)


"Akkor ott van a Photoshop, annak is van ingyenes alternatívája, mint pl. a Krita"

Igazából sok olyan kereskedelmi szoftver van, amit csak azért használ az ember, mert nem ismer mást, meg mert "mindenki azt használja". Közben meg a nagy többség tök egyszerű feladatokra használja. Videoszerkesztésnél szoktam látni, hogy boldog-boldogtalan Sony Vegast használ... arra, hogy telefonnal felvett videókat egymás mögé illesszen, meg tegyen hozzá valami alázenét. Ezt viszont az OpenShot is simán tudja (sőt, még sokkal többet is), de még a néhai Movie Maker is képes volt erre.


#37 "PS havi 25EUR = 10.000Ft

Vegas Pro évi 100.000Ft vagy örökös licensz többszázezer

MS Office 150USD = 54.000Ft"

Linux Mint: 0 Ft.

Gimp: 0 Ft.

Krita: 0 Ft.

OpenShot: 0 Ft.

Blender: 0 Ft.

Inkscape: 0 Ft.

Scribus: 0 Ft.

LibreOffice: 0 Ft.

És van köztük, ami jobb, mint a fizetős alternatíva. De amelyik nem, annál is ritka otthoni használat során az, amihez kevés lenne.


#39 "Ezt azért korrektebbnek és életszerűbbnek tartom, főleg az utóbbi mondatot."

Általános jelenség, hogy a "nagy" mindig többet megengedhet magának, mint a "kicsi". Az NCore nyugodtan betarthat a felhasználóinak, mert van akkora neve, hogy akkor is kitartsanak mellette. A Majomparádé meg egész kis szereplő. Nem mondom, hogy csak emiatt korrektebbek, de az biztos, hogy ha ők is elkezdenének kekeckedni, akkor meg is szűnnének.


#43 "A többi oldalnál amire gondolsz (legyen az pl. webshop, fórum) NEM meghívón alapul a regisztráció."

A lényegen ez semmit nem változtat. Ez inkább csak a kultuszépítés, hogy elkötelezettebb legyen a felhasználó, "mert ide csak meghívóval jutott be". Egyszerű pszichológia.

2023. nov. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
72%

#44 "kabaré hogy egyszer két hónapért rögtön kitiltanak, mikor évek óta használtam napi szinten az oldalt (teljesen szabályosan), csak bejött egy olyan időszak hogy most nem volt rá időm"

Tipikus negatív, kötekedő hozzáállás. Nem azt nézik, hogy mit csináltál, hanem azt, hogy mit nem.

2023. nov. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!