Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudom gmail.com-on...

Hogy tudom gmail.com-on blockolni ezt a spam-előt?

Figyelt kérdés
Üdv. Nemrég megtalált 1 bizonyos "subscriptions@medium.com" spammer vagy mi. Minden nap küld 1 levelet. Már jelentettem spam, adathalászként is de csak nem akar abbamaradni. A Gmail-os fiúk ennyire inkompetensek lennének? Mit tudnék kezdeni ezzel hogy végre NE küldjenek több teliberakott email-t nekem. Az egészben az a cink hogy amíg nem jött első spam töllűk még csak nem is hallottam az oldalukról, szóval nem is íratkoztam fel... Ami felveti azt a kérdést is hogy honnan van meg nekik az én email címem...

2022. máj. 19. 18:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%

Oké, nem értesz az informatikához. Nem baj! De akkor ne próbáld ilyen begőzölt stílusban osztani az "észt"!


Tudod, az e-mail elküldését nem tudod megakadályozni. Miért nem? Mert egyetlen e-mail szolgáltatónak sincs ráhatása más mail szerverekre. Akkor sem, ha az a GMail. Akkor sem, ha az az Outlook. Nem tudom, #1-et miért pontozták le, pedig nagyon szemléletes a hasonlata. Bárki, aki csatlakozik az internethez, üzemeltethet mail szervert. Lepődj meg: nekem is van saját. Senkitől nem kellett hozzá engedélyt kérnem, senkinek nincs beleszólása, sem a GMailnek, sem másnak, hogy kinek küldök onnan levelet. (Az már más kérdés, hogy ha törvénytelen dolgot tennék, akkor a hatóságok elől már nem tudnék elrejtőzni, de egyrészt: ilyet nem tervezek, másrészt: ez már csak az utólagos jogi eljárás, technikailag adott a lehetőség, hogy bárkinek bármilyen tartalmú üzenetet küldjek.) Ez azért van így, mert a levél elküldését a küldő által használt szerver hajtja végre. Tehát ha mondjuk a valaki@kecskebroki.com-ról küldök levelet, akkor a küldést a kecskebroki.com szervere végzi. Afelett pedig nincs hatalma a Google-nak.

Amit fogadó oldalon lehet tenni, az bizonyos küldők központi, vagy egyéni tiltása. Itt jegyezném meg, hogy a Google nagyon, talán már indokolatlan nagy mértékben is szűri, hogy kiktől hajlandó levelet fogadni. Én hetekig sz*ptam a szerverem beállításával, meg hogy kikönyörögjem a GMailtől, hogy küldhessek gmail-es címre levelet, mert az az alapfilozófiájuk, hogy mindenkit rossznak tekintenek, kivéve, aki hosszas procedúrák után bebizonyította, hogy nem az. Persze, van, hogy ezt is ki lehet játszani. Ebben az esetben jelented spamnek, és onnantól az a spam mappába kerül. Ott meg: ki a frászfenét izgat?? Ha egy címet sokan jelentenek, úgyis központi tiltás alá kerül, tehát eleve meg sem fognak érkezni onnan a levelek. Csak azért a Google sem akar túllőni a célon. Ameddig valami csak egy-két embert zavar, nem fogja központilag tiltani, ugyanis ezzel könnyen vissza lehet élni. De mint már írtam, te ettől még nyugodtan a spam mappába irányíthatod, és probléma megoldva. Minden további csak hiszti.


U.i.: tényleg a legrosszabb, amit tehettél, hogy visszaírtál nekik...

2022. máj. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

#10 Igen megpróbáltam. Ezek után jeleztem is gmail támogatási rendszere felé is(még nem kaptam választ tőlük és ez már napokkal ezelőtt volt).


"A subscriptions@medium.com-ra azért nem tudsz írni, mert ez csak egy e-mail cím, de nincs mögötte postafiók."


Akkor ők mégis hogy a csudába tudnak írni nekem? Bocsánat csak hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz.


"A Medium egy elég ismert blogszolgáltató külföldön" Lehet, habár én még csak nem is hallottam róluk eddig. Most kérdésem kiírása előtt kerestem először rájuk a neten, így erősen kétlem hogy én íratkoztam volna fel. Pláne hogy neten csak 3 helyre járok(discord barátok miatt, Indavideó anime-k miatt és gmail fiókom). Illetve régebben amik a már említett hivatalos platformokra regisztráltam(Steam,Epic,GOG, amiket írtam). DE mindnél kivettem a pipát a newsletter-es résznél, nem íratkozom/íratkoztam fel soha sehova sem, erre mindig külön odafigyeltem.

2022. máj. 19. 18:57
 13/23 A kérdező kommentje:

#11 Csak akartam volna visszaírni. De mint írtam a saját bejövő mappámba kaptam meg mivel nem létezik az email címük(legalábbis a rendszer ezt írta ahogy már említettem).

Illetve én a spam mappában sem akarom látni. töröltem, jelentettem, de még mindig jön. Majdnem 20 levél, van hogy napi kettő jön és csak ma írtam vissza. Szóval nem a visszaírásom miatt kaptam az eddigi majdnem 20 levelemet.

2022. máj. 19. 19:03
 14/23 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem követeld a GMailtől a panaszkönyvet! Menj be a legközelebbi irodájukba, és csapj rá az asztalra! Csak keményen!
2022. máj. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
#14 Tudom hogy csak víccből írod, de a végén tényleg ezt fogom tenni. 19 alkalommal jelentettem már erről a cimről származó levelet de még mindig nem tettek semmit. Szóval most a szüőkkel bajlódok amit korábban linkeltetek(köszönet érte). Beállítom hogy továbbitva legyen a gmail support-jának, meglátjuk hogy akkor majd tesznek-e már valamit ha ők is napi szinten megkapják.
2022. máj. 19. 19:14
 16/23 anonim ***** válasza:
82%

"Akkor ők mégis hogy a csudába tudnak írni nekem? Bocsánat csak hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz."


Úgy, hogy a levélküldő szerver semmilyen validációt nem követel meg az e-mail cím tekintetében, nem csak azt nem, hogy valós legyen az a cím, de még csak azt sem, hogy xxx@yyy.zzz formátumú legyen. Tehát azt írnak bele feladóként, amit akarnak.


Ha van unsubscribe vagy valami hasonló link a levél alján - kell hogy legyen -, nyugodtan kattints rá és iratkozz le. A Medium egy teljesen legális és hivatalos cég, a Twitter egyik volt alapítója üzemelteti, nem fognak átverni.

2022. máj. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

#16 Van igen, rákattintottam és ekkor átnavigált a medium oldalára. Viszont ott rá akart venni hogy lépjek be rendszerükbe(amihez semmi kedvem mert nem akarom hogy közöm legyen hozzájuk és mint írtátok pont ekkor jöhet csak az igazi spam áradat is).


"a Twitter egyik volt alapítója üzemelteti, nem fognak átverni." Hát nem épp ehhez tartozik ezért elnézést kérek, de amennyire hallottam/tudom Facebook-al is vannak/voltak gondok(nem 1x meg hack-elték az oldalt, meg leált 1 napra ami a hírekben is benne volt). Szóval az hogy Twitter ex alapítója is ott van az én szemszögemből nem ad hozzá a biztonság érzetemhez. Kérlek ezt ne vedd támadásnak, te vagy az egyetlen aki eddig igazán segítőkészen írt kérdésemre.

2022. máj. 19. 19:27
 18/23 anonim ***** válasza:
82%
Biztos hogy a medium.com-ra irányít át? Nem valami kamu címre?
2022. máj. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Ugyanoda írányitott amit az önálló keresésem által is megtaláltam. Szóval elvileg igen.
2022. máj. 19. 19:44
 20/23 anonim ***** válasza:
74%

Nálam egy ilyen oldalt hozott be, pedig nem vagyok bejelentkezve: [link]

Ki lehet kapcsolgatni egyesével a feliratkozásokat, illetve ha letekerek az aljára, ott az "All email" kapcsoló, ott ki lehet kapcsolni az összes e-mail értesítést.

2022. máj. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!