Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért ad a Google a Wikipédiár...

Miért ad a Google a Wikipédiára találatokat?

Figyelt kérdés

Nézzenek ide:

[link]


Ahányszor szerkesztem a Wikipédiát, mindig Balázs6 blokkját sértem. Őszintén bevallom, hogy csak a Google találatai miatt foglalkozok a Wikipédiával.



2022. júl. 6. 17:38
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/393 anonim ***** válasza:
63%

Másik kérdésében leírta, hogy egy szociális otthon látogatója vagy ott él, ami egy speciális intézet megfelelő szakemberekkel. Nem kell sehová beutalgatni és táv diagnosztizálni, a kérdései pedig azért ilyen parttalanok, mert az ő sajátos gondolatmenete szerint az amit az internet leír, az úgy van. Tehát ha a Wikipedia azt írja, hogy a piros linkkel jelzett hiányzó szócikket előbb létre kell hozni, akkor ez lesz a küldetéstudata, mert ez volt kiírva a képernyőre.

Ha van türelmed egy autista ember gondolatmenetét rávezetni arra, hogy miért értelmetlen amit akar, akkor hajrá. Ha nincs, akkor nyugodtan lapozz tovább, de ezeket a durva személyeskedő beszólásokat nem érdemli meg senki, akár értelmi fogyatékos, akár nem.

2022. aug. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/393 anonim ***** válasza:
91%
Kiegészíteném a válaszomat: tényleg hagyjuk szerencsétlent, autista, kész. Ez már a wikis karrierje alatt is kiderült. Sosem fogja felfogni, amit mondunk neki, csak a magáét szajkózza. Ugyanakkor leszögezném, hogy önmagában valóban nem lenne akadály az autizmus, mint ahogy az egyik válaszoló is írja. Tehát arra sem kéne támaszkodni, hogy autista. Egyébként én sokáig azt hittem rá, hogy troll, a viselkedése alapján, de aztán bebizonyosodott, hogy autista. Ettől még lehetne engedni a wikit.
2022. aug. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/393 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem autista, hanem közepes fokú aspergeres vagyok, és simán tudom szerkeszteni a Wikit. Néhányan az aspergert is az autizmushoz sorolják. Nem kizáró ok. De van egy fokozat ami fölött már okozhat problémát.
2022. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/393 A kérdező kommentje:
Válasz a 93-asnak: azt ugyan tudom, hogy egy albumot hogyan kell létrehozni. Előfordulhat az, hogy az albumot olyan források teszik nevezetessé, melyek Google-lal nem érhetők el. Én azt tudnám megoldani, hogy létrehozom források nélkül, s ha törlési megbeszélésre kerül, akkor nem nevezetes.
2022. aug. 17. 13:11
 95/393 anonim ***** válasza:
100%
94: Tényeg nem érted a wikipedia működését. A Wikipédián a "nevezetesség" nem azonos azzal amit a köznyelvben annak hívnak. Ez egy "furcsa" kifejezése a wikipédiának. Ezt kéne elsőre megértsed.
2022. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/393 A kérdező kommentje:

Válasz95-nek:

[link]


Ezt hiába olvasom el, az időt 2009-ig vissza kellene fordítani, hogy be tudjam tartani.

2022. aug. 17. 14:08
 97/393 anonim ***** válasza:
100%
Hogy most be tudd tartani, ahhoz nem. De már többször írtuk, hogy hagyd békén szegény Wikit!
2022. aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/393 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én is enyhe/közepes fokú Aspergeres vagyok - ezt én sem tartom az autizmus egyik ágának, inkább csak amolyan állapotnak. Persze tudom, hogy némelyek az autizmushoz sorolják. (Ezt egyébként sehol nem hangoztatom - sehol alatt a gyakori, youtube stb. oldalakat értem - mert amúgy nem vagyok rá túl büszke). Mégis hét évig szerkesztettem a wikit, eleinte IP-ről, majd fiókkal. Balázsnak 11 év alatt nem sikerült megtanulnia a wikiszerkesztést. Tényleg el kéne engednie - de nem fogja, mert csak az hajtja, hogy valamiről nincs cikk. Sajnos ez van. Szóval ebből is látszik, hogy az autizmus sem lenne akadály.
2022. aug. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/393 A kérdező kommentje:

Válasz 98-nak: elengedném, ha a Google a Wikipédiára nem adna találatokat.

Nézzék meg ezt:

[link]


Ez is olyan helyre van leírva, melyet a Google nem érzékel, ezért ezt írja ki: ,,egyetlen dokumentumban sem található meg". Ha a Wikipédiában leírt dologra is kiírná, hogy ,,egyetlen dokumentumban sem található meg", akkor a Wikipédia helyett a Wikiwand-ot nyitnám meg.

2022. aug. 17. 16:13
 100/393 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem található meg, mert egyik oldalon sem fordul elő együtt az egyik énekes és a dala a másik énekessel együtt. Ezzel most mi a baj? Mi köze van a Google-nek a Wikipédiához.

Meg már megint a nézzék meg...

A Wikiwand pedig ugyanaz, mint a Wikipédia.

Ja, és 100.!

2022. aug. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!