Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek csaló lehet?...

Szerintetek csaló lehet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Market place-n találtam egy nagyon szép 1,5 szobás lakást ami rezsivel együtt havi 390 euró lenne. Egy magyar hölgy volt a hírdető, de amikor ráírtam, angolul válaszolt, azt mondta, hogy ő volt az előző bérlő és a tulajdonos megkérte, hogy hirdesse a lakást. Elküldte a tulajdonos emailét, akinek írtam egy levelet. Elkezdte az e-mailben mesélni, hogy egyedülálló anya, svájci de most olaszországban lakik és méhészete van. Elküldte a honlapja címét, a személyi igazolványát és a linkedin adatlapját is (bár 0 ismerőse van). Azt mondta, hogy a flatio pont kom oldalon keresztül intézzük az egészet, a megtekintés előtt oda kell elutalnom a lakbért, és hogy biztosítva van az egész, ha mégsem venném ki a lakást akkor visszautalják a teljes összeget. Ami elbizonytalanított, hogy 1)a magyar hölgy miért angolul válaszolt facebookon 2) egy ilyen lakásért miért csak 390 eurót kér 3) ha külföldön él, hogy fogja kifizetni a rezsit?
ápr. 25. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Ez túl macerás.

Hagyd a fenébe szerintem, ha jót akarsz magadnak!

ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Jósgömbbe nézünk kb, nem tudjuk. Szerintem találsz másikat, de ismertem én is olyat, akik Magyarországon tartózkodó külföldieknek (diákok pl) adtak ki lakást, szóval ettől önmagában még nem kell megijedni. Csak nem biztos, hogy ez neked szól.
ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

„...a megtekintés előtt oda kell elutalnom a lakbért, és hogy biztosítva van az egész”


Biztosítva csak annyi lenne hogy bármi pénzt amit elutalnál nekik, már nem látnád viszont. Ez így valóban egy ordas nagy csalás és nyílván a lakást se lenne alkalmad megnézni.

ápr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De nem azt kéri, hogy neki utaljam el, hanem a flatio-n keresztül, ha elfogadom a lakást, akkor a flatio pedig átutalja neki az összeget
ápr. 25. 13:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szemle előtt nem utalunk semmit, ilyennel nem találkoztam még. Nem is várható el, hogy 4 kép alapján azt mondja a potenciális albérlő, hogy húdejó, már utalom is a pénzt. Sőt, amikor én laktam albérletben akkor kimondottan kíváncsi volt a főbérlő arra, hogy ki akarja kivenni.


Engedd el.

ápr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Aktív Szál ***** válasza:
100%
Ez nagyon erősen kamu szagú. Szerintem hanyagold!
ápr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Csalo! Ne foglalkozz vele!
ápr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Megtekintés előtt én nem adnék pénzt.
ápr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elküldte a linket ahol fizetnem kellett volna, valóban csaló volt.
ápr. 25. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!