Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit gondoltok erről az Access...

Mit gondoltok erről az Access Pointrol? Milyenek a tapasztalatok róla? Típus bent

Figyelt kérdés
Linksys WAP54G v2 DD-WRT-s firmwarel
2011. máj. 11. 20:51
 1/9 P.O.C. ***** válasza:

Nem mai darab, ahol mégis árulják, ott meg pofátlanul drágán.

Többét érsz ha veszel egy TP-Link TL-WR1043ND -t (~12 eFt) és raksz rá egy DD-WRT-t, ugyan úgy elfogja látni az Access Point minden funkcióját, és azt legalább másra is használhatod majd.

2011. máj. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mire lehet azt még használni?Amúgy ezt a linksys-t 4000Ft-ért adnák
2011. máj. 13. 22:31
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

"Mire lehet azt még használni?"


Mondjuk egy komplett Wi-Fi router -t is kapsz vele 3 antennás MIMO N támogatással, Gigabites Switch -el, és USB csatlakozási lehetőséggel, stb..


Az említett AP meg szerintem nem ér meg még 4000 Ft -ot se. 5000 -ért újat veszel AP-t veszel 5 év garival.

2011. máj. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

MIMO N mit jelent?Bocsi annyira nem értek hozzá.

Illetve külső usb-s winchesteren lehetne rajta torrentezni is?

2011. máj. 13. 22:54
 5/9 P.O.C. ***** válasza:

[link]


És igen, lehet torrentezni is. De ha nem értesz hozzá minek neked Access Point Wi-Fi router helyett?

2011. máj. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az internetet szeretném egy barátomnak átadni.De 1km van köztünk és kb. féltávnál van egy közös ismerősünk és oda menne az access point reapeter módban
2011. máj. 14. 09:27
 7/9 P.O.C. ***** válasza:

Egy kilométeres táv beltéri eszközökkel nem fog menni! Kültéri kell, de az is csak akkor lesz jó, ha van szabad rálátás.


Ha olcsón akarsz kijönni, ebből a kültéri AP-ból kell 2 db (adó és vevő oldalra):

[link]

[link]


Ennél olcsóbb kültéri AP-t ami beépített irányított antennát is tartalmaz, szerintem nem fogsz találni.

2011. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen Igen!Tudom hogy beltérben nem fog menni.Így én arra gondoltam hogy 1db 22dBi-s yagi antennát felteszek a padlásra 1méter h155-ös kábellal (ahol lenne az access point) és az ismerősömnél is feltennék egyet a padlásra és neki onnan menne 6méter h155-ös kábelal a gépébe.

Ez igy nem lesz jó?Vagy inkább a te megoldásod lenne a célra vezetőbb?

2011. máj. 14. 09:47
 9/9 P.O.C. ***** válasza:
Nem ismerem a te verziód költségeit, de a 22 dBi -s Yagi antenna túlzás 1 Km -re, tökéletesen megteszi az a 12 dBi -s, ami a TP-Link -be van. UTP kábelt meg egyszerűbb szerelni, mint antenna kábelt, és a jelveszteség is 0, akár 100 m-re is rakhatod az eszközt géptől vagy a routertől. Ahová telepíted még elektromos hálózat sem kell, mert a POE adapteren keresztül viheted fel az áramot az AP-nak UTP kábelen.
2011. máj. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!