Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vezeték nélküli router működés...

Vezeték nélküli router működése, beállítása, működési elvének megértése?

Figyelt kérdés

Hogy működik a vezeték nélküli router? A router= adó rész?

Milyen usb adaptert vegyek hozzá ( vevő rész?), milyen legyen a sebessége? A router beállításához kapok egy beállítási útmutatót? Mennyi bonyolult egy ilyennek a beállítása? Mindegyik routert lehet titkosítani, hogy illetéktelenek ne férjenek a hálózathoz? Minden érdekel ezzel kapcsolatban!


2011. aug. 8. 14:34
 1/5 legendavagyok01 ***** válasza:

[link]

Érdemes legalább 150 Mbit/s-os router venni, de a 300-as sem sokkal drágább.

Ha a sávszélességed most nem is használná ki, később egy másik előfizetésnél jól jöhet.

Bármilyen adaptert lehet venni (nem kell egyforma gyártó). Jó, ha a sebessége a routerével megegyezik (vagy nagyobb), hogy ki is tudd használni.

Routerhez adnak általában angol útmutatót, vagy a mellékelt cd-n pdf-ben.

Nem bonyolult a beállítása.

A ma kapható összes router titkosítható, jelszavazható.

Azt hiszem ennyi.

2011. aug. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Kezdjünk is hozzá..

A legjobb router szerintem a TP-Link, ez a legmegbízhatóbb. Én 5000 Ft-ért vettem egy tökéleteset, nem kell kidobni érte 10000-reket! USB adapter szerintem 802.11 b/g/n-es legyen, és ez is TP-Link! :) A routerhez általában adnak magyar nyelvű útmutatót, az elég hasznos lesz. A beállítása legelőször bonyolultnak hangzik, de ha elvégzed a gyors beállítást, akkor seperc alatt végzel. Igen, én úgy tudom, mindegyik routert lehet titkosítani, az enyémet én levédtem.Viszont csak megjegyzem, hogy a titkosítást nem tartalmazza az útmutató és a gyorsbeállítás sem, ezért TP-Link-nél így kell beállítani:

A router adminoldalán Basic settings -> Wireless -> wireless settings -> majd alul pipáld ki a " Enable Wireless Security" opciót, és a security type-ot állítsd át WPA-PSK/WPA2-PSK-ra, a security option legyen WPA2-PSK, az Encrytion automatikus, majd írd be a jelszót, és mentsd el! :) Szívesen segítettem, ha még lenne valami, írd meg. Zöld mancsot kérek! :)

2011. aug. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szívesen megadtam a zöld mancsot, és köszi a segítséget!

Ez mi akar lenni (USB adapter szerintem 802.11 b/g/n-es legyen.) Vagyis 802.11 b/g/n ez mi, mi ez a szám?

Az igaz, hogy minden laptopba benne van az "usb adapter" gyárilag???? (Egy Auchanos eladó ezt mondta...) Vagy valami ilyesmi. Maga router wifin keresztül kommunikál? Az usb adaptert nevezhetjük wifi-nek is? Mindegyik ugyan azon a frekvencián üzemel? (2.4GHz) Ez egy egységes szabvány?

2011. aug. 9. 16:11
 4/5 legendavagyok01 ***** válasza:

A 802 b/g/n a vezeték nélküli (wlan) adatátviteli szabvány, így sorban egyre nagyobb átviteli sebességgel és hatótávolsággal dolgoznak.

Különböző szabványú eszközök is dolgozhatnak együtt.

Részletesebben itt:

[link]

Az új (és már jó néhány éve így van) notebookok rendelkeznek wifi egységgel, így lehet velük vezeték nélkül kommunikálni.

A wifi routerhez lehet vezetékkel is csatlakozni (több lan port is van) a vezeték nélküli mellett. (Kell is,mert a beállítást először csak úgy lehet elvégezni.)

Az N-es szabványú eszközök tudnak 5 GHz-en is dolgozni, a b,g csak 2,4 GHz, de a routertől függ, hogy lehet-e együtt használni a kettőt, ha van 2,4-es eszköz a hálózatban.

2011. aug. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 laccesonda válasza:
Egy problémám volna. tp link td-w8961nb router-t próbálom beüzemelni. Egy része sikerült is, de sugározni nem akar. A wifi jelet megkapom, de adatforgalom az istennek sem akar elindulni. Mi lehet a gond?
2013. máj. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!