Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nagy baj van. Vmit elrontottam...

Nagy baj van. Vmit elrontottam a router beállításainál. Ip-cím ütközés. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Új portot akartam nyitni a routeremen. A router beállításainál a DHCP disconnect-re állítottam, majd a gépen (XP) TCP/IP protokollban megadtam egy új IP-t h eszerint csatlakozzon. Ezt követően mindkét gép ip-cím ütközést írt ki és nincs net egyik gépen sem. Próbáltam a routert resetelni de mindhiába. MI lehet a megoldás?????


Köszi!!


2011. szept. 23. 13:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 A kérdező kommentje:
Jah igen. Modemes net lett az egyik gépen, de a router menüjébe nem enged belépni....így a DHCP-t nem tudom visszaállítani.
2011. szept. 23. 13:36
 2/100 P.O.C. ***** válasza:
100%
Milyen típusú router -ed van?
2011. szept. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 A kérdező kommentje:
TP-Link WR340GD
2011. szept. 23. 14:01
 4/100 anonim ***** válasza:
100%

ezt csináld:

1. router legyen bekapcsolva

2. nyomd meg és tartsd lenyomva a router hátoldalán a reset gombot

3. még mindig nyomod a reset gombot, és húzd ki a router tápcsatlakozóját.

4. engedd el a reset gombot

5. megint nyomd meg, és tartsd lenyomva a reset gombot

6. dugd vissza a tápkábelt, és ne engedd fel gy 20-30 másodpercig a reset gombot.

a 30 másodperc letelte után elvileg gyári állapotba kerül a router.

2011. szept. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 P.O.C. ***** válasza:

Szerintem reset -eld ki a router -t (hard reset, a hátlapon azzal pici gombbal), a hálókarikat meg állítsd vissza automatikus címkérésre. Majd konfiguráld újra a router -t.

Ha meg fix helyi hálózati IP címet akarsz a gépeknek, azt ne az Operációs Rendszeren belül állítsd be, hanem foglalj le IP címet az egyes hálókari fizikai (MAC) címe alapján. Így minden csatlakozásnál, ugyan azt a címet fogod kapni a DHCP szervertől, és ütközés sem lesz (a routeren beül DHCP menü --> Address Reservation).


De ebben a leírásban egyébként mindent megtalálsz:

[link]

2011. szept. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 A kérdező kommentje:
Megcsináltam amit a második válaszoló mondott, de így sem hozza be a router kezelő felületét....:S:S:S A resetelés semmit sem ér...
2011. szept. 23. 15:29
 7/100 A kérdező kommentje:
Igen a de a router menüjébe be sem tudok lépni. Amikor a címsorba beírom, hogy 192.168.1.1 azt írja ki, hogy "Probléma az oldal betöltése közben"....... a reset nem csinál semmit.
2011. szept. 23. 15:31
 8/100 P.O.C. ***** válasza:

Érdekes.

Visszaállítottad az automatikus címkérést? Újraindítottad már a gépet? Ha igen, próbáld ki másik számítógéppel.

Pingelni tudod a router -t? Ezzel a paranccsal (semmit ne hagyj ki):

ping 192.168.1.1 -t

2011. szept. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/100 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam már mindent. Ezt a pingelést, hol lehet kipróbálni. Igen visszaállítottam hogy automatikus Ip-címet kapjon
2011. szept. 23. 15:42
 10/100 P.O.C. ***** válasza:

A parancssorban.

Start --> Minden Program --> Kellékek....

2011. szept. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!